Kabel mezi USA a Indií přes Brazílii a Jižní Afriku

Společnosti Seaborn Networks a IOX Cable Ltd (dále jen „IOX“) dnes oznámily, že uzavřely společnou dohodu o poskytování první podmořské trasy nové generace s optickým vláknem mezi USA a Indií, která bude propojena v Jižní Africe a Brazílii. Tato jedinečná trasa spojující Spojené státy se třemi zeměmi skupiny BRICS a Mauriciem poskytne nejbezpečnější a nejspolehlivější spojení mezi těmito trhy tím, že poskytne méně uzlů v méně zemích než stávající alternativní trasy.

Společnost Seaborn je developer-vlastník-provozovatel: systému Seabras-1, nejpřímějšího podmořského systému mezi New Yorkem a Sao Paulo; ARBR, jediného nového přímého podmořského systému, který má být vybudován mezi Brazílií a Argentinou (RFS Q4 2018); a SABR, nového podmořského systému mezi Kapským Městem, Jižní Afrikou a systémem Seabras-1 (RFS 2019).

IOX je společnost, která vyvinula systém IOX Cable System („IOX Systém“), první podmořskou síť nové generace propojující Jihoafrickou republiku, Mauricius a Indii (RFS 2019). Společnost IOX začala pracovat na průzkumu kabelových tras a po dokončení poskytne přímou trasu mezi Jihoafrickou republikou a Indií přes Mauricius. Systém SABR společnosti Seaborn a systém IOX budou propojeny v Jižní Africe.

Trasa systému Seabras-1 + SABR + IOX bude k dispozici výhradně prostřednictvím společností Seaborn a IOX. Zákazníci mohou uzavřít smlouvu se společností Seaborn nebo IOX, aby získali plné výhody této aliance.

„Jsme nesmírně potěšeni, že se společností IOX spolupracujeme na zajištění této jedinečné a vysoce bezpečné trasy,“ řekl Larry Schwartz, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Seaborn. „Tato aliance změní globální komunikační prostředí na jižní polokouli.“

Arunachalam Kandasamy, zakladatel a generální ředitel společnosti IOX, uvedl: „Tento nový vztah mezi společnostmi Seaborn a IOX je průkopníkem nových alternativ v oblasti globálních tras k propojení klíčových rozvíjejících se trhů s USA. Tato strategická spolupráce je pro nás krokem vpřed, abychom našim zákazníkům a partnerům poskytli nejlepší trasy a služby a také přispěli k rozvíjejícím se digitálním ekonomikám.“

O společnosti Seaborn Networks

Seaborn (www.seabornnetworks.com) je přední developer-vlastník-provozovatel nezávislých podmořských kabelových systémů s optickými vlákny včetně sytému Seabras-1 mezi USA a Brazílií (ukončeno v září 2017), ARBR mezi Brazílií a Argentinou a SABR mezi Brazílií a Jižní Afrikou. Vedení společnosti Seaborn má zkušenosti s navrhováním, výstavbou, financováním a provozováním mnoha podmořských a pozemních sítí na světě.

 

O společnosti IOX Cable Ltd

IOX Cable Ltd (www.iox.mu) je společnost registrovaná na Mauriciu, která vyvíjí a implementuje hybridní řešení nové generace, která kombinují infrastrukturu otevřených sítí podmořských optických kabelů se službami infrastruktury cloudových systémů a souvisejícími řízenými službami, které poskytují vysokorychlostní multimediální a kapacitní řešení pro globální telekomunikační operátory, mobilní operátory, poskytovatele internetového obsahu, výzkumné instituce a nadnárodní společnosti.