Binance spouští NFT generátor Bicasso

Binance, největší světová burza kryptoměn, rozšiřuje globálně svou službu Bicasso, která generuje autentické NFT pomocí umělé inteligence. Pro uživatele v České republice je služba dispozici od konce března.

Bicasso umožňuje uživatelům vytvořit autentické digitální umění pomocí umělé inteligence, pouhým nahráním obrázku, například fotografie a následným upřesňujícím zadáním v anglickém jazyce. Vygenerovanou kreativu lze pomocí doplňujících zadání v případě potřeby vylepšit. Následně mohou uživatelé své obrázky „mintovat“ jako NFT na BNB Chainu. Výsledná NFT lze nastavit jako profilové obrázky, sdílet je na sociálních sítích nebo je přenést do vlastní peněženky.

Název Bicasso je spojením slov Binance a Picasso. Odráží silnou kombinaci průkopnické technologie a digitálního umění, kterou služba nabízí. Poprvé byla spuštěna jako beta test na Binance NFT platformě 1. března 2023, kdy společnost Binance umožnila omezenému počtu uživatelů nástroj vyzkoušet. Krátce po spuštění poptávka po službě prudce vzrostla a celkově bylo „vymintováno“ 10 000 NFT za pouhé 2 hodiny.

U příležitosti globálního spuštění představuje Binance také exkluzivní kolekci NFT Bicasso, která obsahuje 500 unikátních uměleckých děl – digitálních obrázků koček a psů. Vlastnictvím jednoho z těchto exkluzivních NFT budou mít jejich držitelé zaručený přístup k bezplatné možnosti „mintování“ během globálního spuštění Bicasso a stanou se členy Binance Beta Testers. Díky členství získají také včasný přístup k novým produktům a funkcím.

Jedním z prvních produktů, které si mohou Binance Beta Testers vyzkoušet, je chatbot řízený umělou inteligencí, zabudovaný do Binance Academy. Chatbot, který je poháněn pokročilou technologií ChatGPT, zajišťuje, že uživatelé dostanou spolehlivé a aktuální odpovědi týkající se prostoru Web3 a blockchainového průmyslu. „Ve společnosti Binance nasloucháme zpětné vazbě našich uživatelů. První omezený test se jim líbil, a proto nástroj nyní spouštíme globálně,“ říká Mayur Kamat, vedoucí produktového oddělení společnosti Binance. „Bicasso nám dává jedinečnou příležitost spojit sílu umělé inteligence a Web3 a poskytnout uživatelům silný zážitek,“ dodává.