Panasonic sponzoruje český baseball

Úspěch českého národního týmu na březnovém World Baseball Classic, profesionálním mistrovství světa, přinesl velký zájem japonských fanoušků o český baseball. A zájem neutichá. Naopak. Přenesl se i na japonské firmy působící v ČR, konkrétně na společnost Panasonic. Ta se zavázala následující tři roky sponzorovat český baseball a pomáhat České baseballové asociaci s rozvojem hráčů.

Není nadsázka, že si český baseball – po své prezentaci na březnovém mistrovství světa – získal v Japonsku velké množství příznivců. Během jara se začali japonští fanoušci dokonce objevovat i na zápasech české extraligy! A nyní vstupuje česko-japonský baseballový vztah do nové fáze.

Špičkový profesionální tým Chiba Lotte Marines se dohodl s Českou baseballovou asociací na dlouhodobé spolupráci. Společný projekt nese název „Marines – Czech Baseball Bridge“ a jejím hlavním sponzorem je společnost Panasonic Heating & Cooling Solutions. Ta v České republice od roku 2018 vyrábí tepelná čerpadla typu vzduch – voda a ve své plzeňské továrně plánuje produkovat do roku 2030 až milion jednotek ročně.