Televize Seznam zaznamenala meziroční nárůst

Celoplošná Televize Seznam přináší letos ještě více českého obsahu než loni, a to v podobě oblíbených českých filmů, ale nově i seriálů a detektivek. Nejen díky tomu v prvním pololetí letošního roku zvýšila meziroční nárůst sharu o 99 %*. Největší divácký úspěch přinesl velikonoční program, kdy byla Televize Seznam čtvrtou nejsledovanější stanicí.

Kromě úterních a čtvrtečních večerů s českými filmy (a nově i detektivkami ze 70. a 80. let), vlastní tvorbou s pořady Moje Místa a Jukebox Honzy Dědka obohatila televizní stanice o český obsah a seriálovou tvorbou i sobotní večery. Z vlastní autorské dílny zařadila premiérový seriál z mysliveckého prostředí Revír, pozadu nezůstal ani kultovní seriál Lajna z pera Petra Kolečka či Přijela pouť od téhož scenáristy. Sobotní večery také zpestřily oblíbené starší české seriály Chlapci a chlapi, Třetí patro a nedávno zařazený titul Synové a dcery Jakuba skláře.

Mezi nejsledovanější české filmy patřily například Slunce, seno, jahody, Slunce, seno a pár facek, Jak utopit doktora Mráčka, Vrchní, prchni! a Adéla ještě nevečeřela.

Mimo nákupu českých filmů investovala televizní stanice české internetové jedničky také do zahraniční akvizice. V podvečer odvysílala premiérové řady oblíbené hobby show Zahradní proměny, které oslovily za první půl rok 1,2 milionu diváků, v pátečním slotu pak filmy s hollywoodskými hvězdami. Mezi nejúspěšnější patřily Výplata s Benem Affleckem, Let s Denzelem Wahingtonem nebo Podfukáři 2 s Markem Ruffalem a Woodym Harrelsonem.

*Zdroj: ATO-Nieslen Admosphere, leden–červen, CS: 15–69 let, live+TS0-3