Společnost DigiCert dokončila akvizici PKI Symantec

Společnost DigiCert Inc., přední světový poskytovatel škálovatelných řešení identifikace a šifrování pro podniky a společnost Symantec Corp. oznámily, že společnost DigiCert dokončila akvizici řešení Symantec pro zabezpečení webových stránek a souvisejících řešení PKI. S přechodem ověřování SSL, vydávání a dalších procesů společnosti DigiCert mají zákazníci společnosti Symantec jasnou cestu k zachování důvěry ve své certifikáty SSL.

„Dnes začíná vzrušující doba pro současné zákazníky a partnery společnosti Symantec i společnosti DigiCert,“ řekl generální ředitel společnosti DigiCert John Merrill. „Pro zákazníky společnosti Symantec se mohou cítit jistě, že budou mít nadvládu v zabezpečení svých webových stránek a že zajistíme hladký přechod. Naši zákazníci a partneři budou těžit z našich akcelerovaných investic do produktů a řešení pro SSL, PKI a IOT. Společnost DigiCert bude také vedena k vytvoření bezpečnostních standardů PKI prostřednictvím naší účasti ve skupinách pro standardizaci průmyslu, aby naši zákazníci zůstali v popředí bezpečnostních postupů. “

„Dokončení této transakce poskytuje společnosti DigiCert příležitost rozšířit své zákaznické služby světové úrovně a špičkové nástroje pro správu na mnohem větším trhu, což pomáhá poskytovat nejlepší zkušenosti zákazníků a zvýšenou bezpečnost,“ řekl Robert Sayle.

Od oznámení dohody o koupi společnosti Symantec Website Security v srpnu letošního roku společnost DigiCert pracovala na řešení požadavků pro certifikáty vydané společností Symantec. Společnost DigiCert hodlá nahradit dotčené certifikáty bezplatně a bez přerušení probíhající zákaznické činnosti, aby zajistila trvalou důvěru. DigiCert bude komunikovat se všemi zákazníky, kteří jsou ovlivněni, a nabídnout nepřetržitou dostupnost svého oceňovaného globálního týmu podpory, který zákazníkům pomůže s tímto procesem.

DigiCert je dobře připravena integrovat zákaznické SSL certifikáty Symantec. Během posledních několika let společnost DigiCert investovala do své infrastruktury pro škálování, aby mohla pro své zákazníky zpracovávat velké podnikové a IoT certifikáty. DigiCert má systémy, které podporují miliardy certifikátů, a je připravena na očekávaný růst své zákaznické základny vyplývající z akvizice. Zákazníci si od začátku uvědomují a oceňují rychlost vydávání a kvalitu podpory.

„DigiCert je pro tuto příležitost dobře připraveny,“ řekl Jody Cloutier, bývalý vedoucí programový manažer, Microsoft Cryptographic Ecosystem. „Během času, kdy společnost Microsoft spravovala program úložiště root, vždy jsem našel DigiCert, který se zavázal prosazovat online důvěru. Očekávám, že tato akvizice povede ke zvýšení investic do nových platforem a produktů, které budou prospěšné zákazníkům. “

„Od počátečních dnů průhlednosti certifikátů společnosti Google jako konceptu byla společnost DigiCert ochotným partnerem, který nám pomáhá testovat naše systémy, řešit problémy a přinést tuto důležitou technologii k uskutečnění,“ řekl Ben Laurie, vedoucí oddělení bezpečnosti a průhlednosti DeepMind. „Byl to časný implementátor a také poskytl první nezávislý protokol, který by CA mohly využít k tomu, aby bylo CT funkční. Společnost DigiCert prokázala ochotu napadnout status quo, aby zvýšila zabezpečení a důvěru CA. “

„DigiCert zůstává na špici kryptografie, bezpečnostního vývoje a průmyslových standardů certifikačních autorit,“ uvedl Philip Chon, bezpečnostní analytik společnosti Verizon Digital Media. „Díky tomu je pro nás snadné pochopit a rychle reagovat na zranitelnosti protokolů a změny v normách, abychom zajistili, že naši klienti mohou svým uživatelům poskytovat nepřerušované streamy videa na vyžádání.“

Podle podmínek smlouvy společnost Symantec obdržela 950 milionů dolarů z předem vydaných peněžních výnosů a ponechá si přibližně 30% podílu na akciovém kapitálu společnosti DigiCert.

Další informace o akvizici naleznete na adrese websecurity.symantec.com/digicert-and-symantec-faq.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec Corporation (NASDAQ: SYMC), přední světová společnost zabývající se kybernetickou ochranou, pomáhá organizacím, vládám a lidem zajistit jejich nejdůležitější data kdekoli žije. Organizace po celém světě se na společnost Symantec podívají na strategická a integrovaná řešení, která se brání proti sofistikovaným útokům přes koncové body, cloud a infrastrukturu. Stejně tak globální komunita více než 50 milionů lidí a rodin závisí na systémech produktů Symantec Norton a LifeLock, které chrání jejich digitální život doma i napříč všemi zařízeními. Společnost Symantec provozuje jednu z největších civilních počítačových sítí na světě, což jí umožňuje vidět a chránit před nejmodernějšími hrozbami.

O společnosti DigiCert

DigiCert je přední poskytovatel škálovatelných bezpečnostních řešení pro připojený svět. Nejvíce inovativní společnosti, včetně společnosti Global 2000, vybírají společnost DigiCert za své odborné znalosti v oblasti identifikace a šifrování webových serverů a zařízení Internet of Things . DigiCert podporuje platformu SSL / TLS a další digitální certifikáty pro nasazení PKI v libovolném měřítku prostřednictvím platformy pro správu životního cyklu certifikátů CertCentral® . Společnost byla oceněna desítkami ocenění za platformu pro podnikovou správu, rychlou a znalost zákaznické podpory a vedoucí růst na trhu.