SSL certifikát pro webový projekt získáte u SSLmentora

SSL je zkratkou pro protokol Secure Socket Layer, který byl vytvořen již v roce 1994 pro zajištění bezpečné HTTPS komunikace. K zajištění HTTPS je použit SSL certifikát vydaný důvěryhodnou třetí stranou, tzv. certifikační autoritou, která provádí ověření žádosti o certifikát. Laicky řečeno – SSL certifikát je soubor datových souborů, které jsou umístěné na server pro zajištění šifrovaného spojení mezi prohlížečem a serverem.

Jelikož SSL protokol je hodně starý, vytvořil se jeho následovník protokol TLS (Transport Layer Security). Tento protokol je již standardizovaný v RFC, avšak uvádění zkratky SSL se tak zažilo, že pro certifikáty se stále používá název SSL certifikát.

Co je to HTTPS

HTTPS je rozšířený internetový protokol HTTP (Hypertext Transfer Protocol) s kouzelným písmenkem „S“ na konci, které znamená SECURE. Byl vymyšlen pro ochranu dat, která proudí od serveru k uživateli a zpět a zajišťuje, že jsou veškeré informace zašifrovány a nelze je tedy při odposlechu rozšifrovat.
Dříve se zabezpečovaly převážně stránky bank a velkých firem, dnes se zabezpečená komunikace stává standardem díky snadnosti implementace, nízké ceně a podpory všech moderních systémů.

Certifikační autorita

Certifikační autorita je důvěryhodná organizace, která zajišťuje potvrzení (certifikát) že žadatel o SSL certifikát je opravdu ta firma, společnost, osoba, která o certifikát žádá. Mezi populární certifikační autority patří například společnost GeoTrust, autorita SECTIGO či Let’s Enrypt. Kvalitní funkce CA je jedním ze základních kamenů v řetězci důvěry a bezpečnosti na internetu a je součástí celého PKI (Public Key Infrastructure). Certifikační autorita vydává digitální certifikáty a identifikuje a zaručuje správnost informací uvedených ve veřejném klíči.

SSLmentor nabízí SSL certifikáty od populárních certifikačních autorit Thawte, RapidSSL, Geotrust nebo Comodo za velmi výhodné ceny. Nabídka certifikátů je doplněna i o služby zajišťující nasazení SSL certifikátů nebo nastavení bezpečnostních hlaviček.

Hlavním cílem projektu je nabídnout zákazníkům cenově dostupné certifikáty a přehledné informace o SSL certifikátech, jejich typech, a také o certifikačních autoritách. SSLmentor je přímým partnerem většiny nabízených certifikačních a díky tomu je schopen zajistit SSL certifikát během minut nebo operativně řešit validační požadavky. A to vždy za nejlepší či jedny z nejlepších cen.