Seznam.cz přináší novou službu Kalendář

Novinka české internetové jedničky Seznam.cz přináší ve službě Email.cz možnost vytvoření nových i opakovaných událostí, zakládání dalších kalendářů a jejich sdílení s kolegy nebo rodinou. Nástroj pro plánování nabízí zobrazení od denní agendy až po roční přehled. V týdenním rozsahu je k dispozici také náhled na aktuální počasí, zobrazují se významné dny a státní svátky. Zcela nová funkce zvaná Plánování akcí umožňuje pohodlné zorganizování událostí, kdy mohou všichni účastníci hlasovat o termínu, který jim nejvíce vyhovuje.

Cílem nového nástroje české internetové jedničky Seznam.cz je maximální uživatelská srozumitelnost a jednoduchost. Kalendář nabízí například export a import událostí z a do Seznam.cz Kalendáře. Lze jej také napojit na tzv. klienty typu Microsoft Outlook nebo do nativních klientů v mobilních telefonech. Pro některé z nich je ovšem prozatím nutné využít pluginy třetích stran.

„Kalendář mohou zcela zdarma využívat všichni, kteří mají svou e-mailovou adresu u Seznamu, přičemž události je samozřejmě možné přijímat i odesílat na adresy jiných poskytovatelů,” říká David Finger, produktový manažer služby Email.cz, a dodává, že jeho tým zároveň pracuje na nových Email.cz mobilních aplikacích, kde bude kalendář nově integrovaný, a jeho použití tak velmi jednoduché i v telefonech.