Kaspersky uvádí bezpečnostní řešení pro Exchange Online

Kaspersky Lab rozšiřuje pro malé a střední podniky (SMB) nové služby a nabízí další vrstvu zabezpečení pro Exchange Online e-mailové služby v aplikaci Microsoft Office 365.

Nový produkt, Kaspersky Security for Microsoft Office 365, je určen k ochraně uživatelů proti škodlivému softwaru, phishingu, spamu a dalších e-mailových hrozeb. I když Exchange Online obsahuje vestavěný anti-malware a anti-spam funkcí, Kaspersky Lab uvádí svůj vlastní produkt, který funguje ve spojení s ochranou Microsoftu a nabízí nativní integraci.

Nový produkt se opírá o různé bezpečnostních technologie, včetně automatického učení, anti-phishing enginem, který používá neuronové sítě, sandboxu, mechanismu pro filtrování příloh mechanismy a dalších. Nový produkt analyzuje příchozí e-maily a umístí podezřelé zprávy do karantény. Správci budou informováni o možných hrozbách prostřednictvím centrální konzoly sdílené s produktem Kaspersky Endpoint Security Cloud. Konzola umožňuje zákazníkům zobrazit každou potenciálně škodlivý e-mail a obnovit je v případě falešných poplachů.

Podle bezpečnostní firmy Kaspersky Security pro Microsoft Office 365 je schopen rozpoznat, jestli soubor přiložený k e-mailu je druh tvrdí, že je, a to může odhalit škodlivé makra skryté v neškodných vypadajících dokumentů Office. Protože bylo hodně diskuzí v poslední době o důsledcích umístění dat uložených v cloudu, Kaspersky umožňuje uživatelům určit systémy, které chcete použít pro zpracování e-mailů. Navíc vzhledem k nedávným sporům týkající se společnosti vkládaného citlivých souborů z počítače NSA dodavatele na vlastních serverech, Kaspersky zdůrazňuje, že nový produkt nahraje jakékoliv soubory do svých systémů. I e-maily/soubory v karanténě jsou uloženy v Exchange Online účtu zákazníka.