SSL certifikáty od března pouze na 2 roky

Od března 2018 bude kompletně zrušena možnost získání důvěryhodných SSL certifikátů na více jak 2 roky. Snížení doby platnosti bylo schváleno CAB fórem (Certification Autorities and Browser Forum) v hlasování č. 193 na jaře 2017. Maximální doba byla stanovena na 825 dní a týká se všech OV i DV SSL certifikátů. U populárních certifikačních autorit jako GeoTrust SSL certifikáty či RapidSSL bude možné objednat 3-leté certifikáty pouze do 19. února 2018.

Snížení platnosti TLS/SSL certifikátů má přispět k jejich větší bezpečnosti pro případné objevení chyby nebo zranitelnosti v protokolu či používané šifry. Zároveň bude docházet k častějšímu ověřování žadatele a tím i zvýšení důvěry v celý systém PKI. Změna se netýká zelených EV certifikátů, které již byly vystavovány pouze na 2 roky.

Majitelé SSL certifikátů s platností 3 roky se však nemusí obávat, že by jejich platnost byla zkrácena. Nové pravidla se týkají pouze nových žádostí o certifikát nebo následnou obnovu již existujících.

 

SSLmentor

Kompletní přehled SSL certifikátů značek jako Comodo, Certum, Symantec, Thawte, RapidSSL nebo Geotrust naleznete na stránkách SSLmentor.

Více ze stránek Přidej článek

Test Ad Inserter 2213