CA Comodo mění svůj název na CA Sectigo

Největší komerční certifikační autorita COMODO mění své jméno na Sectigo od 1. listopadu.  Již pod novým názvem bude stále nabízet SSL certifikáty a služby týkající se PKI. Důvodem pro přejmenování byla existence společnosti stejného názvu, ze které se certifikační služby v roce 2017 vyčlenily. Původní společnost Comodo dále pokračuje v nabídce služeb a produktů v oblasti cybersecurity.

Společnost Comodo byla v roce 2017 rozdělena a do nové certifikační firmy Comodo CA Limited vstoupila americká investiční společnost Francisco Partners s cílem certifikační služby dále rozvíjet. Druhá společnost, Comodo Security Solutions, pokračuje v nabídce služeb v oblasti cyber security s produkty jako antivir, firewall, cWatch Website Security a mnoho dalších pro koncové uživatele i korporátní klientelu. 

Od 1. listopadu se primárně mění název a značka z CA Comodo na CA Sectigo. Jsou nové webové stránky na adrese sectigo.com a bude provedena aktualizace certifikačních produktů. Certifikační autorita však zůstává stejnou společností jako dříve, s více než 20 letou historií a obrovskými zkušenostmi v oboru. Je to stále společnost, která vydala více než 100.000.000 certifikátů ve více než 150 zemích. Díky silnému partnerovi Francisco Partners své služby dále posiluje různými akvizicemi jako v letošním létě získáním společnosti Codeguard (řešení pro údržbu, zálohování a obnovu webových stránek).

Nemění se také funkčnost vystavených SSL certifikátů a zákazníci nemusí mít obavy, že by musely SSL certifikáty Comodo přegenerovávat, tak jak to bylo nutné v případě prodeje autority Symantec. Nemění se ani root certifikáty Comodo, které budou stále používány k podepisování nových SSL certifikátů. Tyto změny nelze totiž dělat obratem a bude ještě dlouhou chvíli trvat, než se v systémech a prohlížečích objeví kořenové certifikáty Sectigo.