NovuMind představila na CES svůj první AI čip

Společnost NovuMind na Veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas stále přitahovala pozornost lidí svým prvním AI čipem NovuTensor. „NovuTensor je navržen pro umělé neuronové sítě pouze s použitím velmi malých konvolučních filtrů (3×3) a pracuje rychlostí 15 teraflopů se spotřebou pod 5 wattů,“ řekl Mike Li, technický viceprezident společnosti NovuMind. „S tak špičkovým výkonem se očekává, že v blízké budoucnosti bude používat technologii AI, která bude skutečně všudypřítomná.“

Na stánku výstavy CES společnosti NovuMind vzbuzuje čip NovuTensor nebývalý zájem a obdiv. Prostřednictvím zpracování AI dokáže NovuMind zabalit libovolný zdrojový obraz do vysoce kvalitního 8K obrazu. Super-Resolution od společnosti NovuMind dokáže inteligentně vytvářet i mikro detaily, redukovat obrazový šum a je ostřejší díky hlubokým neuronovým sítím. Někteří známí mezinárodní výrobci se již začali zajímat o spolupráci s NovuMind.

Další přínosem je, že díky plné podpoře technologií AI technologie společnosti NovuMind oznámila v polovině roku 2017 nemocnice West China Hospital of Sichuan University představení prvního trávicího endoskopu s globální umělou inteligencí. Podle údajů publikovaných nemocnicí West China dosáhla míra přesnosti detekce vysoké úrovně 92 % – 96 %, která je ještě vyšší než přesnost lékaře.

S cílem zavádět efektivní AI všude Dr. Ren Wu, zakladatel a generální ředitel společnosti NovuMind, dříve významný vědec společnosti Baidu, založil společnost NovuMind v srpnu 2016. Nyní s týmem sestávajícím z více než 50 špičkových vědců a inženýrů přináší NovuMind svůj nový čip na výstavu CES 2018.

NovuMind

NovuMind poskytuje nejen vysoce výkonný a nízkopříkonový AI čip, ale poskytuje také NovuStar, superpočítač speciálně určený pro AI, a NovuForce, distribuovanou školicí AI platformu, která poskytuje téměř lineární škálovatelnost, špičkový výkon a nejvyšší přesnost. „Naše výrobky jsou jako mozky, které rozumí, zpracovávají, reagují na životní prostředí a komunikují se zbytkem světa – inteligentně,“ řekl Dr. Wu.

Na největší výstavě spotřební elektroniky na světě vyniká společnost NovuMind z řady špičkových technologických společností s čipem AI, který byl oceněn médii jako inovace zařízení ASIC nové generace.

Poté, co společnost získala 15,2 milionů USD z financování série A v prosinci 2016, nyní zahajuje nové kolo financování. Očekává se, že zařízení FinFET ASIC této společnosti by mělo být představeno v polovině roku 2018.