Alibaba A.I. Labs oznámila spolupráci s MediaTek pro IoT

Společnost Alibaba A.I. Labs, která vede vývoj softwaru pro umělou inteligenci (AI) společnosti Alibaba, a společnost MediaTek, globální výrobce beztovárních (fabless) polovodičů, dnes oznámily strategickou spolupráci v iniciativách internetu věcí (IoT), včetně protokolů pro inteligentní domovy, přizpůsobených čipům IoT a inteligentnímu hardwaru AI, s cílem podporovat rozvoj propojeného světa ve věku internetu věcí.

Dvě strany také oznámily první řešení připojení pomocí chytré sítě Smartmesh v Číně, které podporuje nejnovější technologii Bluetooth many-to-many, ve snaze urychlit přijetí této technologie v nastaveních inteligentních domovů.

Řešení, které je založeno na vlastním protokolu IoT společnosti Labs s názvem IoTConnect a čipu Bluetooth vyvinutém oběma stranami, umožňuje inteligentním domácím zařízením automatické spárování s Tmall Genie, prvním inteligentním asistentem ovládaným hlasem společnosti Lab, což vede k inteligentnímu domácímu ekosystému ovládanému pomocí Tmall Genie.

Smartmesh v Číně

Miffy Chan, ředitel společnosti Alibaba A.I. Labs, poznamenal: „Jsme nadšeni tím, že se společností MediaTek vytváříme partnerství, abychom prozkoumali spolupráci v ekosystému IoT. Naše schopnosti AI a cloud computingu spolu se špičkovou technologií společnosti MediaTek v čipovém designu poskytují jedinečné výhody pro naše řešení konektivity pro inteligentní domy, které nabízejí skutečný přínos pro spotřebitele v Číně a dláždí cestu k propojenějšímu světu díky inovacím.“

Jerry Yu, viceprezident a generální ředitel obchodní divize pro domácí zábavu společnosti MediaTek uvedl: „Společnost MediaTek je nadšená, že spolupracuje se společností Alibaba A.I. Labs při budování inteligentního domácího ekosystému řízeného hlasem. Toto partnerství následuje po naší spolupráci při zavedení velmi úspěšného Tmall Genie X1.“

„Trh inteligentních domácností zaznamenává obrovský růst díky pokroku v technologiích. Díky síle společnosti MediaTek v oblasti konektivity a základního pásma, výpočetní techniky a multimédií spolu s předními výhodami společnosti Alibaba v oblasti cloud computingu a AI jsme přesvědčeni, že spolupráce bude znamenat milník ve vývoji IoT,“ dodal pan Yu.

Toto partnerství přichází krátce po úspěšné spolupráci na Tmall Genie, pro které společnost MediaTech poskytuje podporu technologií čipů. Společnost Alibaba A.I. Labs představila v červenci loňského roku inteligentního domácího asistenta s cílem poskytnout čínským spotřebitelům zcela nové zkušenosti s interakcí. Během celosvětového nákupního festivalu společnosti Alibaba, konaného 11. listopadu minulého roku bylo v Číně prodáno více než milion přístrojů Tmall Genie.

Otevřený protokol IoTConnect 

IoTConnect je otevřený protokol připojení založený na technologii Bluetooth mesh pro inteligentní hardware a výrobce inteligentních domácích spotřebičů. Inteligentní zařízení vyžívající tento protokol mohou být automaticky spárována s Tmall Genie. Cílem protokolu je podporovat jednotné standardy konektivity mezi inteligentními zařízeními a tím snižovat náklady na vývoj připojených zařízení a podporovat rozvoj inteligentního domácího ekosystému ovládaného hlasem.

Řešení Smartmesh podporuje nejnovější sítě Bluetooth a funkcionalitu Bluetooth 5 nastavenou SIG (Bluetooth Special Interest Group), což je orgán, který dohlíží na vývoj standardů Bluetooth. Vlastní Bluetooth systémy SoC (systém na čipu) – MT7581 a MT7583 – pro toto řešení se vyznačují technologií Bluetooth smart mesh, automatickým párováním, rychlým připojením a nízkou spotřebou energie. Tyto dva systémy SoC budou připraveny pro trh v druhé polovině letošního roku.

O společnosti Alibaba A.I. Labs

Společnost Alibaba A.I. Labs je zaměřena na zkoumání interakcí člověka a počítače příští generace a zavádění novátorských změn pro uživatele. Vnitřní oddělení výzkumu a vývoje se zaměřuje na vývoj inovativních aplikací AI v obchodním ekosystému společnosti Alibaba a poskytuje řešení AI klientům a partnerům společnosti Alibaba. S výzkumným týmem světové třídy se společnost Alibaba A.I. Labs zaměřuje jak na teoretický výzkum, tak na komercializaci produktů v různých oblastech, včetně rozpoznávání řeči, zpracování přirozeného jazyka, identifikace hlasového tisku, hlubokého učení a počítačového vidění. Labs se rovněž zaměřuje na vývoj produktů AI pro spotřebitele, včetně Tmall Genie, prvního inteligentního domácího asistenta ovládaného hlasem, vyvinutého společností Labs.

O společnosti MediaTek

MediaTek Incorporated (TWSE: 2454) je globální společnost beztovárních (fabless) polovodičů, která umožňuje 1,5 miliardy připojení zařízení ročně. Jsme lídrem na trhu ve vývoji inovativních čipových systémů (SoC) pro mobilní zařízení, domácí zábavu, konektivitu a produkty IoT. Naše odhodlání k inovacím nás vyneslo do pozice hnací síly na trhu v několika klíčových technologických oblastech, včetně vysoce výkonných mobilních technologií a pokročilých multimediálních řešení v širokém spektru produktů, jako jsou smartphony, tablety, digitální televizory, OTT boxy, oděvy a řešení pro automobilový průmysl. Společnost MediaTek umožňuje lidem rozšiřovat své obzory a lépe dosahovat svých cílů pomocí inteligentních technologií. Tuto myšlenku nazýváme Everyday Genius a ta je základem všeho, co děláme. Více informací naleznete na webových stránkách www.mediatek.com.