VMware Integrated OpenStack usnadňuje přípravu na 5G sítě

Společnost VMware, Inc. představila VMware Integrated OpenStack 5, nejnovější distribuci systému OpenStack s integrací technologií VMware založenou na vydání OpenStack Queens. K dispozici bude ve verzích pro operátory a pro datová centra. V obou případech přináší nové funkce, které zákazníkům pomohou zjednodušit, škálovat a zabezpečit produkční prostředí OpenStack s přístupem ke špičkové virtualizované infrastruktuře VMware prostřednictvím otevřených, dodavatelsky neutrálních rozhraní API. Poskytovatelé komunikačních služeb (CSP) i podniky tak získávají ověřenou, vysoce výkonnou platformu založenou na otevřené architektuře, která podporuje inovace služeb a urychluje produkční zavádění pracovních zátěží v rámci virtualizace síťových funkcí (NFV).

VMware Integrated OpenStack 5 bude jednou z prvních komerčních distribucí systému OpenStack vyhovujících zásadám interoperability OpenStack Foundation 2018.02. Společnost VMware je aktivním členem komunity OpenStack a kompletuje, testuje a podporuje všechny hlavní komponenty distribuce, včetně úplného otevřeného kódu OpenStack v multi-cloudové architektuře. VMware Integrated OpenStack zákazníkům poskytuje nejrychlejší a nejefektivnější způsob zavádění a provozování cloudů OpenStack optimalizovaných pro infrastrukturu NFV a softwarově definovaných datových center (SDDC) VMware, včetně pokročilé automatizace a připojování. Stávající zákazníci VMware Integrated OpenStack, kteří splňují požadované podmínky, budou moci využít vestavěné aktualizační funkce a hladce přejít na novou verzi VMware Integrated OpenStack 5.

„Patříme k lídrům v oblasti inovací systému OpenStack a jsme jedni z prvních, kdo přešel na nejnovější verzi OpenStack Queens. Chceme i nadále nabízet poskytovatelům komunikačních služeb, mobilním operátorům, cloudovým poskytovatelům a podnikům nejrychlejší cestu k úspěšné produkční implementaci OpenStack,“ říká Gabriele Di Piazza, viceprezident pro produkty a řešení divize Telco NFV společnosti VMware. „VMware Integrated OpenStack 5 zákazníkům umožní dosáhnout kapacity a výkonu potřebného ke globálnímu provozování telekomunikačních a privátních cloudů a řešit potřeby NFV a edge computingu v souvislosti se zaváděním sítí 5G.“

Automatizace, výkon, škálovatelnost a jednoduchost

VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition zohledňuje specifické nároky poskytovatelů komunikačních služeb, kteří nasazují síťové služby založené na NFV pro různé účely v rámci dnešních sítí i při přípravě na služby v jádru i na okraji sítí 5G. Díky přechodu na nejnovější verzi VMware Integrated OpenStack-Carrier Edition budou CSP moci využít přínosů nových klíčových funkcí NFV:

  • Vyšší výkon na datové vrstvě
  • Elastické škálování zdrojů v multitenantním prostředí
  • Kompaktní OpenStack pro 5G a Edge Computing
  • Automatizované řízení provozu a zajištění funkčnosti služeb

O společnosti VMware

Software společnosti VMware je základem komplexní digitální infrastruktury na celém světě. Její výpočetní, cloudová, mobilní, síťová a bezpečnostní řešení ve spolupráci s ekosystémem 75 000 partnerů pomáhají budovat dynamická a efektivní digitální prostředí více než 500 000 zákazníků z celého světa. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a letos slaví dvacet let od uvedení přelomové technologie, z níž mají prospěch podniky i společnost.