Veeam se správou dat v cloudu dvojciferně roste

Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 a nový model předplatného přispěl k 30% nárůstu ročních opakujících se výnosů (ARR) a 16% nárůstu doručených objednávek. Důvodem je využívání hybridních cloudových strategií ke správě dostupnosti dat a agility ve firmách a akcelerace podnikání.

Společnost Veeam Software, lídr v inteligentní správě dat (Intelligent Data Management), oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2019, včetně evidentního dopadu lednového uvedení produktu Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 na trh. Jednalo se o jedno z největších a nejočekávanějších produktových oznámení v historii společnosti, která je nyní jednou z největších soukromých softwarových společností na světě.

Veeam zaznamenal 16% meziroční nárůst doručených objednávek více než 343 000 zákazníkům, což odpovídá průměru 4 000 nových zákazníků měsíčně. Výroční opakující se výnosy společnosti Veeam meziročně vzrostly o 30 %, což je důkazem úspěchu nového jedinečného modelu předplatného u všech nových produktů Veeam, včetně Veeam Availability Suite 9.5 Update 4. Prodej byl spuštěn na počátku prvního čtvrtletí a k dnešnímu dni eviduje více než 200 000 stažení.

„V mém prvním celém čtvrtletí na pozici vedoucího prodeje a marketingu společnosti Veeam jsme se zaměřili na hlavní priority, které nám přinesly jasný úspěch, a které budou podporovat náš růst a potvrzovat vedoucí pozici na trhu i v průběhu celého roku,“ uvádí Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident pro prodej a marketing. „Zvolili jsme agresivní strategii, která firmám pomáhá při přecházení na cloud pomocí nejlepších řešení zálohování a správy dat v cloudu ve své třídě. Společnost IDC předpověděla, že 90 % organizací do tří let zavede strategii multicloudů.i To nám dává významnou příležitost k růstu, chceme-li být schopni pomoci našim zákazníkům a partnerům při jejich transformaci a být si jisti, že jsme jim podporou ve všech aspektech – s nabídkou těch nejlepších produktů a řešení. Na této strategii stojí také náš nový model Veeam Instance Licensing (VIL), který byl vytvořen tak, aby nabízel flexibilitu pro přesunutí pracovní zátěže z on-premise řešení na veřejné cloudy a zpět bez dodatečných nákladů. Společnost Veeam je první společností v odvětví, která nabízí takto přenosný a přelomový přístup k licencování pro správu prostředí s více cloudy.“