UNISOC, lídr v oblasti NB-IoT

Internet věcí (IoT) hraje obrovskou roli při přeměně této propojené budoucnosti na hmatatelnou realitu. Ve snaze dále tuto vizi urychlit společnost Deutsche Telekom nedávno certifikovala čipovou sadu IVY8908A pro NB-IoT společnosti UNISOC jako jedno z doporučených řešení pro NB-IoT.

Proč je však toto řešení tak důležité a proč je prohlašováno za průlomové? Pochopení vyžaduje, abychom nejprve porozuměli NB-IoT a rozdílu, který společnost UNISOC prostřednictvím sady IVY8908A umožňuje.

Co je NB-IoT?

Úzkopásmový IoT nebo NB-IoT, jak se běžně nazývá, je technologie založená na standardech s nízkým výkonem (LPWA), která umožní celosvětový příliv nových zařízení a služeb IoT. Může zlepšit spotřebu energie, kapacitu systémů a účinnost spektra uživatelských zařízení. Tato technologie je podporována všemi významnými výrobci mobilních čipových sad a zařízení dokáže pracovat společně s mobilními sítěmi 2G, 3G a 4G. Mobilním sítím nabízí rovněž funkce v oblasti zabezpečení a ochrany soukromí, jako je integrita dat, ověřování entity a podpora důvěrnosti identity uživatelů.

Co přináší sada IVY8908A společnosti UNISOC?

Sada IVY8908A společnosti UNISOC je inovativní, vysoce integrované jednočipové řešení v jednom režimu pro NB-IoT, které je mimo jiné vybaveno funkcemi, jako jsou rádiový vysílač/přijímač, centrální procesorová jednotka, modem, funkce řízení spotřeby, paměťové jednotky ROM/RAM. Sada IVY8908A podporuje protokol 3GPP Release 14 s ultra nízkou spotřebou energie s úzkopásmovým IoT, nabízí větší kapacitu a vynikající pokrytí. Navíc má kmitočtový rozsah 690 ~ 2200MHz a lze ji přizpůsobit domácím a sítím zahraničních operátorů. Díky tomu je ideální pro inteligentní měřiče, sledovací zařízení a další podobné produkty.

Proč je certifikace společnosti Deutsche Telekom důležitá?

Deutsche Telekom je jednou z předních světových integrovaných telekomunikačních společností a v současné době obsluhuje přibližně 178 milionů mobilních zákazníků, 28 milionů pevných linek a 20 milionů širokopásmových linek. Společnost Deutsche Telekom, která je lídrem v nasazení systému NB-IoT, již komerčně zahájila provozování sítí NB-IoT v 8 evropských zemích a také ve Spojených státech.

Po získání certifikace Deutsche Telekom se sada IVY8908A společnosti UNISOC stává jedním z nejvíce doporučovaných řešení pro NB-IoT a byla integrována do Optimalizátoru řešení IoT společnosti Deutsche Telekom.

Optimalizátor řešení IoT společnosti Deutsche Telekom je webová služba, která pomáhá modelovat a analyzovat výkon, spolehlivost a udržitelnost řešení IoT navržených za specifických podmínek nasazení, což dále vede zákazníky k vývoji podnikových řešení IoT. Přijetí sady IVY8908A do Optimalizátoru řešení IoT společnosti Deutsche Telekom poskytuje zákazníkům více možností při poskytování vyspělých produktů IoT.