SSL certifikáty získáte u SSLmentora

Projekt SSLmentor nabízí SSL certifikáty od populárních certifikačních autorit Thawte, RapidSSL, Geotrust nebo Sectigo/Comodo za velmi výhodné ceny. Nabídka certifikátů je doplněna i o služby zajišťující nasazení SSL certifikátů nebo nastavení bezpečnostních hlaviček.

Hlavním cílem projektu je nabídnout zákazníkům cenově dostupné certifikáty a přehledné informace o SSL certifikátech, jejich typech, a také o certifikačních autoritách. SSLmentor je přímým partnerem většiny nabízených certifikačních a díky tomu je schopen zajistit SSL certifikát během minut nebo operativně řešit validační požadavky. A to vždy za nejlepší či jedny z nejlepších cen.

Co je to HTTPS

HTTPS je rozšířený internetový protokol HTTP (Hypertext Transfer Protocol) s kouzelným písmenkem „S“ na konci, které znamená SECURE. Byl vymyšlen pro ochranu dat, která proudí od serveru k uživateli a zpět a zajišťuje, že jsou veškeré informace zašifrovány a nelze je tedy při odposlechu rozšifrovat.

Dříve se zabezpečovaly převážně stránky bank a velkých firem, dnes se zabezpečená komunikace stává standardem díky snadnosti implementace, nízké ceně a podpory všech moderních systémů.

Co je to SSL certifikát

SSL je zkratkou pro protokol Secure Socket Layer (SSL na Wiki), který byl vytvořen již v roce 1994 právě pro zajištění bezpečné HTTPS komunikace. K zajištění HTTPS je použit certifikát vydaný důvěryhodnou třetí stranou, tzv. certifikační autoritou, která provádí ověření žádosti o certifikát. Laicky řečeno – SSL certifikát je soubor datových souborů, které jsou umístěné na server pro zajištění šifrovaného spojení mezi prohlížečem a serverem.

Jelikož SSL protokol je hodně starý, vytvořil se jeho následovník protokol TLS (Transport Layer Security). Tento protokol je již standardizovaný v RFC, avšak uvádění zkratky SSL se tak zažilo, že pro certifikáty se stále používá název SSL certifikát.

Certifikační autorita

Certifikační autorita je důvěryhodná organizace, která zajišťuje potvrzení (certifikát) že žadatel o SSL certifikát je opravdu ta firma, společnost, osoba, která o certifikát žádá. Mezi populární certifikační autority patří například společnost GeoTrust nebo autorita Comodo, která se na podzim 2018 přejmenovala na certifikační autoritu Sectigo.
Kvalitní funkce CA je jedním ze základních kamenů v řetězci důvěry a bezpečnosti na internetu a je součástí celého PKI (Public Key Infrastructure). Certifikační autorita vydává digitální certifikáty a identifikuje a zaručuje správnost informací uvedených ve veřejném klíči.

O společnosti Web security s.r.o.

Společnost Web security s.r.o. se zaměřuje na internetovou bezpečnost. Provozuje projekt SSLmentor, který nabízí SSL certifikáty pro zabezpečení internetové komunikace od světových certifikačních autorit. Cílem projektu je zajistit zákazníkům získání SSL certifikátu, poskytovat kvalitní a automatizované služby a to vše za velmi výhodné ceny, které může zákazníkům nabídnout díky přímému partnerství s certifikačními autoritami.