Soutěž v programování pro mládež

Nadace DXC Foundation oznámila, že příští rok uspořádá soutěž v programování pro mládež, aby podpořila u studentů dovednosti v oblasti digitálních technologií. Děti z celého světa ve věku 10 až 14 let mohou soutěžit o ceny v soutěži „DXC Codes“ na téma inovativního programování a kreativity

Společnost DXC se snaží u dnešních mladých lidí povzbuzovat zájem o programování a počítačové vědy podporou vzdělávacích iniciativ v oblasti vědy, technologie, techniky a matematiky (STEM).

Nadace DXC Foundation je dobročinná společnost firmy DXC Technology (burzovní index NYSE: DXC), globálního lídra v kategorii technologicky nezávislých poskytovatelů komplexních IT služeb. V roce 2017 vyhlásila nadace DXC Foundation soutěž DXC Codes, která hned v prvním roce přilákala k účasti více než 1 700 mladých lidí ze 14 zemí.

DXC Codes

„Soutěž je pro mladé zábavnou formou objevování počítačových věd,“ řekl Dan Hushon, vice prezident a technologický ředitel společnosti DXC Technology. „DXC Foundation vytvořila platformu, díky níž dětem představuje technologie STEM a počítačové vědy a umožňuje jim, aby si osvojili zábavné a cenné dovednosti. Doufáme, že soutěž DXC Codes bude děti inspirovat, aby je programování bavilo. To pro ně může být přínosem teď i v dospělosti.“

Druhého ročníku soutěže se mohou zúčastnit děti z celého světa ve věku 10 až 14 let, školní skupiny i nezávislé skupiny mladých. Registrace bude zahájena 8. ledna 2018. Pravidla soutěže a témata budou zveřejněna 1. února 2018.

Tříčlenné týmy budou mít za úkol do 27. dubna 2018 vytvořit a předložit online projekt, který posoudí komise porotců z hlediska kreativity, originality, technického měřítka a přesnosti, stejně jako správných programovacích postupů. Ceny budou udělovány v jednotlivých kategoriích a podle věkových skupin. Vítězné týmy budou mít také možnost postoupit do světové soutěže.

Další informace naleznete na stránkách www.dxc.technology/dxccodes.

O společnosti DXC Technology

Společnost DXC Technology (burzovní index NYSE:DXC) je globální lídr v kategorii technologicky nezávislých poskytovatelů komplexních IT služeb. Pomáhá klientům benefitovat ze změny, kterou přináší digitální transformace. Společnost vznikla fůzí firem CSC a divize Enterprise Services společnosti Hewlett Packard Enterprise. DXC se stará o téměř 6 000 klientů z privátního i veřejného sektoru ve více než 70 zemích. Díky technologické nezávislosti, talentovaným zaměstnancům a rozsáhlé partnerské síti dodává společnost DXC Technology výkonná IT řešení a služby nové generace. DXC technology je považována za jednu z nejvíce společensky odpovědných firem. Pro více informací navštivte stránky www.dxc.technology.

Nadace DXC Foundation, registrována podle článku 501(c) ve Spojených státech amerických, se zaměřuje na dobročinné aktivity společnosti DXC Technology a zajišťuje, aby byly v souladu s misí společnosti a jejími hodnotami. Nadace poskytuje podporu tradičních cílových oblastí a její rozhodnutí schvaluje správní rada této organizace.