Seznam.cz spustil nový web pro vývojáře

Prostřednictvím nové webové stránky vyvojari.seznam.cz umožní česká internetová jednička, společnost Seznam.cz, odborné veřejnosti využívat rozmanité nástroje pro vývojáře, a to ve většině případů zcela zdarma. Tvůrci webových řešení a mobilních aplikací tak mají nově na jednom místě k dispozici především technické informace o tom, jak nástroje od Seznamu využívat a implementovat do vlastních služeb. V současné době obsahuje web pouze základní nabídku, nicméně další nástroje a funkcionality budou postupně přibývat.

Platforma je určena nejen vývojářům z partnerských společností Seznam.cz a klientům reklamního systému, ale může ji využít kterýkoli provozovatel webových stránek nebo mobilních aplikací. „Zájemcům poskytneme například bezpečný a komfortní způsob přihlášení uživatelů na jejich webových stránkách pomocí uživatelského účtu u Seznamu,“ popisuje nový nástroj Petra Jeřábková, produktová manažerka Seznam.cz, a dodává, že ochrana osobních údajů uživatelů je v tomto případě naprostou samozřejmostí.

Použití nástrojů od Seznamu, které pomohou vylepšit partnerské weby, přitom není vůbec složité. V případě, že uživatelé chtějí přidat například tlačítko „Přihlásit přes Seznam“, stačí na webu pro vývojáře službu nastavit, odsouhlasit podmínky a ihned začít řešení využívat. Tlačítko „Líbí se“ nebo třeba API pro Mapy.cz je podobně jednoduché. Nový web přitom představí všechny nástroje přehledně na jednom místě.