SAP představuje SAP Datasphere pro lepší propojení a správu dat

SAP představuje nové řešení pro správu dat SAP Datasphere, které se zaměří na rychlejší a snadnější přístup k důležitým datům napříč celou firmou. Softwarová společnost také oznámila partnerství s firmami v oboru zpracování dat a umělé inteligence. Jejich cílem bude kromě zlepšování nového řešení i vytvoření jednotné datové architektury, která zajistí bezpečné propojení dat mezi systémy SAP a aplikacemi jiných firem.

„Vzhledem k tomu, že zákazníci SAP generují 87 % celkového světového obchodu, patří data SAP k nejcennějším obchodním aktivům společnosti a zasahují do nejdůležitějších funkcí ve firmách od výroby přes dodavatelské řetězce, finance nebo lidské zdroje,“ říká Jürgen Müller, technologický ředitel a člen představenstva společnosti SAP. „Chceme našim zákazníkům pomoci udělat další krok ke snadné integraci dat SAP s daty, která pocházejí z aplikací a platforem třetích stran. Díky tomuto spojení získají firmy nové podněty k inovacím, lepší vhled do vlastního fungování a posunou digitální transformaci na další úroveň.“

SAP Datasphere

Řešení SAP Datasphere je novou generací SAP Data Warehouse Cloud. Vytváří jednotné prostředí pro integraci, správu a virtualizaci dat a sémantické modelování. Datovým analytikům dává škálovatelný přístup ke klíčovým datům s cílem zachovat jejich obchodní kontext a logiku, které se často při manuálním exportování a nahrávání dat mezi různými systémy ztrácí. SAP Datasphere běží na platformě SAP Business Technology Platform (SAP BTP), která zahrnuje zabezpečení databází, šifrování dat a jejich správu.

Stávající firemní zákazníci využívající SAP Data Warehouse Cloud mohou využít nové funkce SAP Datasphere bez nutnosti dalších kroků nebo migrace. Mezi nové funkce patří katalogizace, která zajišťuje automatické vyhledávání, zpracování a správu dat, zjednodušená replikace dat pro aktualizace v reálném čase nebo vylepšené modelování, které zachová obchodní kontext dat. Do budoucna plánuje softwarová firma přidat další možnosti integrace, které propojí data a metadata z cloudových řešení SAP se SAP Datasphere.