MediaTek představuje svou špičkovou platformu AI

Společnost MediaTek zpřístupní umělou inteligenci a zajistí výkonnost různých zařízení, která spotřebitelé denně používají, včetně inteligentních telefonů, inteligentních domů a aut.

Společnost MediaTek, přední globální výrobce polovodičů, dnes představila svou průběžnou strategii platformy AI, která umožní špičkové propojení s její platformou NeuroPilot AI. Prostřednictvím kombinace hardwaru a softwaru, procesní jednotky AI (APU) a softwarové sady NeuroPilot přinese společnost MediaTek umělou inteligenci do svého širokého portfolia technologií – portfolia, které připojuje 1,5 miliardy spotřebitelských produktů ročně. Smartphony, smart domy, auta a další.

Současná inteligentní řešení společnosti MediaTek pro hlasové asistenty, televizory a autonomní automobily budou představena během výstavy elektroniky CES, kde společnost předvede sílu AI a jak tato nově definuje dnešní spotřební zařízení.

„Rok 2018 je novou érou v oblasti inovací zařízení. Společnost MediaTek se zavázala umožnit našim partnerům a zákazníkům technologický pokrok, který zákazníci vyžadují prostřednictvím síly integrace AI s našimi čipy,“ uvedl Jerry Yu, viceprezident a generální ředitel obchodní divize pro domácí zábavu společnosti MediaTek. „Vylepšená technologie AI se rychle stává součástí každodenního života spotřebitelů. Platforma AI společnosti MediaTek je určena pro dnešní inteligentní zařízení a připravuje cestu pro budoucnost poháněnou technologií AI.“

Analytici z odvětví naznačují, že průmysl AI dosáhne do roku 2023 obratu ve výši 14 miliard USD. Výrobci zařízení všech zaměření pracují na začlenění AI do více zařízení a potřebují řešení, která stále podporují procesní výkon, udržují životnost baterie a jsou nákladově efektivní. Připojená zařízení nyní také vyžadují větší výpočetní hraniční výkon než v cloudu pro rychlejší dobu odezvy.

Vzhledem k těmto požadavkům na trh a technologii je platforma MediaTek NeuroPilot AI zaměřena na několik klíčových oblastí:

  • Špičkové zprostředkování AI – MediaTek přibližuje AI úrovni čipové sady – pro zařízení na špičce výpočetní techniky – kde se učení a inteligentní rozhodnutí musí odehrávat rychleji. Toto vytváří silný hybrid řešení výpočetní techniky edge-to-cloud umělé inteligence.
  • Špičková výkonnost AI – Díky vyváženosti výkonu a energetické účinnosti, charakteristického znaku čipových svazků MediaTek, umožňuje společnost MediaTek implementaci a provozování aplikací AI efektivně a prakticky napříč všemi zařízeními.
  • Vylepšení AI – Platforma společnosti MediaTek využívá AI ke zlepšení funkcí a aplikací, které lidé denně používají v mobilních zařízeních a doma, jako jsou inteligentní zobrazování fotoaparátu a rozpoznávání hlasu a obrazu.
  • Podpora hlavních rámců AI – Řešení AI společnosti MediaTek spolupracují se stávajícími softwarovými sadami SDK pro neurální zpracování včetně Google TensorFlow, Caffe, Amazon MXNet, Sony NNabla a dalšími. Na úrovni OS nabízí společnost MediaTek podporu pro Android a Linux.
  • Softwarová a hardwarová řešení – Spolu s návrhem technologie AI na čipové sadě, jednotky pro zpracování umělé inteligence (APU), společnost MediaTek představí softwarovou sadu SDK pro AI. Tato umožní vývojářům přístup k funkcím SoC pro vytváření AI aplikací a řešení v čipových sadách MediaTek a zařízeních poháněných technologiemi MediaTek.

„Naši zákazníci a spotřebitelé chtějí skutečně inteligentní zařízení. Od pořizování kvalitnějších fotografií pomocí algoritmů zpracování AI, ke zlepšení rozpoznávání hlasu a tváří a přesným senzorickým informacím pro autonomní řízení je AI a strojové učení technologií, která posune spotřební elektroniku ještě dále,“ řekl pan Yu. „Díky naší široké škále čipových sad, podpořených současným a nově vyvinutým rámcem AI, je společnost MediaTek připravena být plnohodnotným poskytovatelem řešení AI pro celý ekosystém.“

Jako vedoucí společnost v oblasti vývoje vysoce integrovaných systémů SoC s nízkou spotřebou energie a vysokou účinností se společnost MediaTek sama definuje jako zprostředkovatel špičkové AI. MediaTek staví na své historii vývoje SoC, které podporují nejširší sortiment spotřebních výrobků, od smartphonů, směrovačů a inteligentních televizorů po hlasové asistenty, kamery Wi-Fi a další. Společnost MediaTek představí svůj bohatý ekosystém přístrojů, včetně těch se stávajícími schopnostmi AI, jako jsou:

  • Amazon Echo
  • Android O DTV
  • Inteligentní konektor Belkin Wemo
  • Router s pokrytím celého domu společnosti MediaTek (MT7622 + MT7615x(n))

O společnosti MediaTek Inc.

MediaTek Incorporated (TWSE: 2454) je globální společnost beztovárních (fabless) polovodičů, která umožňuje 1,5 miliardy připojení zařízení ročně. Jsme lídrem na trhu ve vývoji inovativních čipových systémů (SoC) pro mobilní zařízení, domácí zábavu, konektivitu a produkty IoT. Naše odhodlání k inovacím nás vyneslo do pozice hnací síly na trhu v několika klíčových technologických oblastech, včetně vysoce výkonných mobilních technologií a pokročilých multimediálních řešení v širokém spektru produktů, jako jsou smartphony, tablety, digitální televizory, OTT boxy, oděvy a řešení pro automobilový průmysl. Společnost MediaTek umožňuje lidem rozšiřovat své obzory a lépe dosahovat svých cílů pomocí inteligentních technologií. Tuto myšlenku nazýváme Everyday Genius a ta je základem všeho, co děláme. Více informací naleznete na webových stránkách www.mediatek.com.