E-shopy od Webareal pronajmete i za Bitcoin

E-shopový systém Webareal.cz a Webareal.sk akceptuje od února platby za pronájem e-shopů také pomocí 4 hlavních kryptoměn – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum nebo Litecoin. Připravuje se i možnost přijímání kryptoměn pro zákaznické e-shopy.

„Obliba kryptoměn a počet jejich vlastníků stále roste. A tak jsme, k možnosti koupit si za Bitcoiny například zboží na Alze, přidali možnost zaplatit za pronájem eshopů také v systémech Webareal pomocí 4 nejoblíbenějších kryptoměn – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin. Sami jsme zvědavi, jak bude tato možnost využívána,“ uvádí Jaroslav Hansal, jednatel Bohemiasoft s.r.o.

Pro platbu kryptoměnami je využito zcela nového řešení Coinbase Commerce (https://commerce.coinbase.com/), která tuto možnost pro firmy přidala tento týden. Podle zájmu zákazníků bude tato kryptoměnová platební brána přidána i do jednotlivých zákaznických eshopů, pro platbu koncovými zákazníky. Čímž by bylo více než 6000 eshopům umožněno přijímat kryptoměny za jejich produkty.

Systém Webareal slouží pro rychlou tvorbu eshopů a jejich pronájem formou předplatného. Vlastní eshop tak může mít kdokoliv, bez velkých investic, bez znalosti programování a jeho vytvoření je otázkou jedné minuty. Systém Webareal je provozován v 9 jazykových mutacích, jeho vývoj probíhá již 11 let. Aktuálně pomocí Webarealu provozuje své eshopy více než 6000 zákazníků. Hlavním posláním firmy Bohemiasoft s.r.o., která je tvůrcem tohoto řešení, je stát se nejkomplexnějším řešením pro online podnikání v ČR a SR.