CyrusOne položila ve Frankfurtu základy třetího datového centra

Společnost CyrusOne Inc. (burzovní index NASDAQ: CONE), přední světový realitní investiční fond (REIT), oznámila, že zahájila první fázi výstavby nejnovějšího datového centra se sídlem v německém Frankfurtu.

Budova je třetím centrem společnosti CyrusOne ve čtvrti Sossenheim a nabídne poskytovatelům cloudových řešení, integrátorům systémů a nadnárodním korporacím na míru šitá, bezpečná a pružná řešení datového centra v rámci klíčového obchodního uzlu.

Po dokončení, které by mělo proběhnout ve druhém čtvrtletí příštího roku, bude mít centrum podobu dvou sousedních čtyřpodlažních budov s kapacitou dodávek 22 MW energie IT na ploše 11 500 čtverečních metrů prvotřídního technického prostoru. Nepřímé adiabatické chlazení vzduchu v každé hale zajistí extrémně nízký indikátor energetické efektivity (PUE).

„Frankfurt je pro společnost CyrusOne jednou z nejrychleji se rozvíjejících a strategicky nejvýznamnějších lokalit vzhledem k ekonomické síle a blízkosti k jednomu z nejdůležitějších finančních center v Evropě,“ řekl Tesh Durvasula, prezident evropské divize společnosti CyrusOne. „Jde o třetí centrum ve Frankfurtu a očekáváme, že si zájemci zajistí pronájem ještě předtím, než ho v příštím roce dokončíme.“

„Požadavky, které sledujeme u amerických firem zaměřených na velkokapacitní úložiště dat v Evropě, jsou velké a můžeme vidět, že stále rostou. Tento rozvoj spolu s našimi snahami o expanzi v Dublinu, Amsterodamu a Londýně podtrhuje naši snahu stát se jediným poskytovatelem velkokapacitních datových center v Evropě. Očekává se, že se naše aktivity v Evropě rozšíří a v následujících dvou letech stoupnou tržby společnosti CyrusOne o 20 procent.“

Plán rychlé výstavby třetího datového centra ve Franfurtu je společnost CyrusOne schopna zvládnout díky rozsáhlým zkušenostem s výstavbou více než 45 datových center na celém světě. Společnost CyrusOne využívá modulární metodu výstavby a bude úzce spolupracovat s významnými partnery, jako jsou například firmy Mercury a Klein Architekten.