Cisco představilo plán na vybudování internetu budoucnosti

Společnost Cisco představila další podrobnosti své technologické strategie budování nového internetu – takového, který překoná výkonnostní, ekonomická a energetická omezení dnešní infrastruktury a umožní další digitální inovace. Víceletá strategie společnosti Cisco, která má změnit podobu internetu pro několik příštích desetiletí, již přináší převratné technické novinky. Ty umožní vývojářům po celém světě tvořit aplikace a služby, které se teprve začínají rýsovat v jejich představách.

Společnost Cisco představila několik inovací včetně Cisco Silicon One, první křemíkové síťové architektury svého druhu. Mezi novinkami je také dosud nejvýkonnější řada směrovačů Cisco 8000 určených pro síťové operátory, která je na nové architektuře založena. Cisco dále oznámilo nové možnosti pořízení svých produktů, které zákazníkům umožní využívat jeho technologie prostřednictvím desagregovaných obchodních modelů.

„Inovace vyžadují soustředěné investice, správný tým a kulturu, která podporuje představivost,“ říká Chuck Robbins, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Cisco. „Našim cílem je transformovat celé odvětví a budovat nový internet pro éru 5G sítí. Naše nejnovější řešení v oblasti křemíkových čipů, optiky a softwaru jsou výsledkem vytrvalé práce na inovacích, kterými chceme přispívat k úspěchu našich zákazníků a pomáhat jim vytvářet převratné produkty a služby pro jejich zákazníky a koncové uživatele pro příští desítky let.“

  • Stavební kameny internetu budoucnosti
  • Strategie společnosti Cisco je založena na vývoji a investicích ve třech klíčových oblastech: křemíkové čipy, optika a software.
  • Cisco Silicon One – sjednocená a programovatelná křemíková architektura
  • Supervýkonná platforma Cisco 8000
  • Optika pro sítě 400G a rychlejší
  • Flexibilní obchodní modely