Budějovický Budvar lokalizuje palety lokačním systémem Sewio

Sewio, výrobce real-time lokalizačního systému (RTLS) pro digitalizaci pohybu uvnitř hal oznámil, že národní podnik Budějovický Budvar úspěšně nahradil jeho stávající RFID lokační systém širokopásmým systémem Sewio a dosáhl tak snížení výdajů na jeho provoz, zvýšil jeho dostupnost a přinesl nová data a metriky pro zvyšování efektivity logistiky.

Budějovický Budvar používal RFID systém k tomu, aby minimalizoval chybovost manipulace s více jak 20.000 paletami, na kterých je distribuováno pivo pro 76 zemí světa. Vysokozdvižné vozíky byly vybaveny RFID anténami a každá pozice na kterou se zakládají palety RFID tagem. Vzhledem k umístění antén docházelo k časté dekalibraci systému nebo dokonce k zničení antén. Systém tak byl dostupný pouze 80% času a jeho častá údržba byla jak časově, tak finančně nákladná.

Proto se Budějovický Budvar rozhodl zachovat celý proces sledování a kontroly správnosti zavážky, ale nahradit technologii, která tento proces umožňuje. RFID systém Budvar nahradil za Sewio real-time lokační systém založený na širokopásmé technologii a vyžívající čipy společnosti Decawave. Implementaci a integraci systému provedla společnost ICZ Group.

S novou technologií klesly náklady na údržbu a systém vykazuje 99% dostupnost namísto původní 80%. Nově je pohyb a pozice vysokozdvižných vozíků sledována nejen uvnitř haly, ale také venku. Získaná data o pohybu vozíků, ujeté vzdálenosti a utilizaci jednotlivých vozíků napomohli mimo jiné k lepšímu využití skladovacích prostor o 19%. Budějovický Budvar tak pokračuje v inovacích a zefektivňování provozu díky digitalizaci.

„Zatímco pořizovací náklady pro RFID a UWB byli téměř identické, pro UWB technologii jasně hovoří nižší provozní náklady. Menší riziko poškození a bezúdržbový provoz byly dalšími stěžejními důvody pro rozhodnutí nahradit RFID technologii UWB řešením od společnosti Sewio,“ popisuje Pavel Pánek, Head of Logistics at Budweiser Budvar.

„V mnoha projektech vidíme RFID a UWB RTLS jako dobře se doplňující technologie vhodné k integraci do jednoho řešení. Pokud však zákazník vyžaduje vysokou přesnost polohy v náročném industriálním prostředí a také škálovatelnost systému spolu s nízkými provozními náklady, UWB je jedinou správnou volbou,“ uvádí Milan Šimek, CEO of Sewio Networks.

„Cílem Decawave je poskytnout mikro-lokační technologie co nejširšímu počtu zákazníků díky vysoce výkonným čipům za dostupné ceny a pomoci tak firmám nastartovat jejich digitální inovativní projekty. Těší nás, že naši partneři jako je Sewio následují stejnou filozofii a vyvíjejí lokační systémy v reálném čase, díky kterým se pojem Industry 4.0 stává skutečnou revolucí,“ uzavírá Mickael Viot, VP Marketing at Decawave.

O společnosti Sewio Networks

Sewio Networks je výrobce real-time lokalizační systému (RTLS) určenému pro digitalizaci pohybu uvnitř hal který pomáhá firmám v oblasti intralogistiky, obchodu, sportu, zábavy a zemědělství. Systém je založený na širokopásmové technologii UWB a je dodáván společně se softwarem pro management a vizualizaci sledovaných objektů.