SSL certifikát pro MS Exchange

Microsoft Exchange Server je softwarový produkt společnosti Microsoft určený firmám pro výměnu, správu a uchovávání informací. Z toho důvodu musí být kvalitně zabezpečen a veškerá komunikace musí být šifrovaná. O což se postará nainstalovaný SSL certifikát, nejlépe ve variantě multi-domain.

Microsoft Exchange Server slouží k výměně e-mailových zpráv a sdílení zdrojů a informací. Jedná se o firemní systém a mezi jeho hlavní vlastnosti patří příjem a odesílání poštovních zpráv, správa kalendáře a kontaktů, sdílení veřejných složek, možnost přístupu do poštovních schránek přes webové rozhraní, přístup k systému pomocí mobilních zařízení a vlastnost datového úložiště. Veškerá komunikace Exchange serveru by měla být zabezpečena nasazením SSL certifikátu neboť se po síti přenáší citlivé firemní informace.

Doporučovaný SSL certifikát pro MS Exchange systém je tzv. multi-doménový SSL certifikát. Podle Microsoftu takzvané UCC certifikáty (Unified Communications certificate) umožňují zabezpečit až 250 různých domén současně. Tyto UCC certifikáty jsou běžně nazývané SAN certifikáty (Subject Alternative Name) a umožňují zabezpečit všechny potřebné názvy serverů a služeb, které MS Exchange server 2010 nebo 2016 využívá jako například mail.contoso.com, autodiscover.contoso.com, owa.contoso.com a případně další domény.

Jaký certifikát pro MS Exchange 2019?

Nejlevnějším a nejrychleji dosažitelným SSL certifikátem pro MS Exchange je Comodo PositiveSSL multi-domain certifikát  z oblíbené řady PositiveSSL cetifikátů, kterým jednoduše zabezpečíte HTTPS komunikaci mezi prohlížečem a serverem pro více domén současně. Certifikát je plně důvěryhodný pro všechny moderní prohlížeče, včetně mobilních. Jelikož se jedná o doménový certifikát, jsou domény validovány zasláním e-mailu, což umožňuje SSL certifikát opravdu velmi rychle získat.

Běžně nabízené SSL certifikáty SAN/UCC jsou plně kompatibilní se servery Microsoft Exchange. Ať již ve verzi Exchange Server 2007, Exchange Server 2010, Exchange Server 2013, Exchange Server 2016 nebo Exchange Server 2019.

O společnosti Web security s.r.o.

Posílení a zajištění bezpečnosti na internetu je hlavním mottem společnosti Web security s.r.o., která zajišťuje SSL certifikáty pro weby a projekty na stránkách SSLmentor.cz. V nabídce zákazníci naleznou kompletní nabídku SSL certifikátů značek jako Comodo, Certum, Symantec, Thawte, RapidSSL nebo Geotrust . Zde lze také získat nejlevnější SSL certifikáty pro zabezpečení webových stránek nebo populární WildCard certifikát pro zabezpečení neomezeného počtu subdomén.
Kromě SSL certifikátů nabízí společnost i nasazení a kontrolu nastavení zabezpečení webových stránek, včetně instalace SSL certifikátu na běžné webhostingové služby.