Valid se připojuje k alianci Android Ready

Společnost Valid, jeden z předních hráčů v oblasti zabezpečení vestavěného softwaru a telekomunikací, se připojila k nové alianci Android Ready SE Alliance společnosti Google, tj. spolupráci mezi společností Google a dodavateli zabezpečených prvků (Secure Element – SE), jejímž cílem je rozšířit užitečnost zabezpečení odolného proti neoprávněné manipulaci s hardwarem v ekosystému Android.

Společnost Valid je kvalifikovaný a celosvětově uznávaný dodavatel v oblasti identifikace, telekomunikací a platebního styku. Toto partnerství odráží strategii společnosti Valid jako hráče ve více segmentech, který přináší své hluboké zkušenosti a know-how k zajištění bezpečného prostředí potřebného pro bezpečné případy použití a aplikace, na které se zaměřuje společnost Google.

Aliance Android Ready SE společnosti Google nabízí rostoucí seznam testovaných open-source implementací hardwarově podporovaných bezpečnostních appletů pro nové a vznikající případy použití, jako jsou digitální klíče, mobilní ID, platební řešení a nejnovější applet StrongBox, který je zodpovědný za bezpečné poskytování klíčů pro systém Android.

Jako důvěryhodný poskytovatel bezpečnostních technologií budou nové zabezpečené operační systémy společnosti Valid pro ekosystémy eSIM, iSIM a iSE integrovat funkce StrongBox pro různé případy použití související s rostoucími potřebami řešení a správy digitální identity, např. pro mobilní řidičské průkazy, digitální měnu a ochranu soukromí uživatelů.

„Jsme potěšeni, že můžeme ve spolupráci se společností Valid dále posílit zabezpečení systému Android pomocí aplikace StrongBox prostřednictvím zabezpečených prvků (SE). Těšíme se na široké přijetí našimi OEM partnery a vývojáři a celým ekosystémem Androidu,“ řekl Sudhi Herle, ředitel pro bezpečnost platformy Android.

„Je nám ctí, že se můžeme připojit k programu Android Ready SE. Naše nová generace bezpečných operačních systémů již zohlednila integraci specifikací Strongbox s cílem zajistit vyšší úroveň ochrany zařízení se systémem Android. Společně s našimi špičkovými partnery z iniciativy Secure Hardware Silicon bude společnost Valid v blízké budoucnosti schopna poskytnout dokonalé prostředky pro zabezpečení vestavěných systémů,“ řekl Mikaël DUBREUCQ, ředitel globálního strategického marketingu a partnerství společnosti Valid.