Sectigo získává Icon Labs nabízející Security IoT

Společnost Sectigo (dříve Comodo CA), největší komerční certifikační autorita (CA) na světě a lídr v oblasti řešení pro zabezpečení webu, získala společnost Icon Labs , která je poskytovatelem bezpečnostních řešení pro platformy s integrovanými OEM systémy Výrobci zařízení Internet věcí (IoT).

Rozšířená bezpečnostní platforma společnosti Sectigo IoT poskytne výrobcům zařízení, systémovým integrátorům, podnikům používajícím připojené IoT a celkovým interoperabilním ekosystémům schopnost používat účelně vytvořené vydání IoT od důvěryhodné certifikační autority třetích stran. Platforma bude bezesporu zpevňovat zabezpečení zařízení pomocí vestavěných nástrojů pro ochranu integrity dat v tranzitu a v klidu, stejně jako zajištění integrity všech provedených kódů pomocí vícefázového bezpečného spouštění.

IHS Markit předpokládá, že trh IoT poroste z instalované základny přibližně 15 miliard zařízení v roce 2015 na více než 75 miliard v roce 2025. Jak trh roste, útoky rostou a zajištění připojených zařízení napříč ekosystémem se stává nezbytnějším. Zpráva SonicWall z roku 2019 o kybernetické hrozbě zjistila, že počet detekovaných útoků na zařízení a sítě IoT se v roce 2018 zvýšil na 32,7 milionu – nárůst o 217 procent.

„Icon Labs roste a řeší tuto výzvu tím, že zajišťuje trh zařízení více než dvě desetiletí. Integrovaná bezpečnostní technologie je poprvé kombinována s autentizací zařízení a správou identit, aby zákazníkům poskytla kompletní bezpečnostní platformu IoT, která řeší mnoho výzev, které představuje rostoucí počet hrozeb, “řekl Bill Holtz , CEO společnosti Sectigo.

Sectigo poskytuje vysoce škálovatelné a spolehlivé vydávání SSL certifikátů pro připojená IoT zařízení používaná v mnoha vertikálech. Sectigo IoT Manager , který je součástí rozšířené platformy IoT Security Platform, poskytuje specializované manažerské schopnosti pro důvěryhodnou interoperabilitu, takže připojení dodavatelé zařízení IoT, integrátoři služeb nebo konsorcia mohou bezpečně vytvářet, rozšiřovat a spravovat ekosystémy svých zařízení. Technologie využívá automatizaci prostřednictvím otevřených i proprietárních technologií pro zajištění bezpečného řízení a správy životního cyklu.

„Připojením k síti Sectigo přispívá Icon Labs k výraznému rozvoji zabezpečení připojených zařízení. Zajišťujeme IoT zařízení a konvergenci tradičních IT systémů a operační technologie (OT); to znamená hardware a software, který detekuje nebo způsobuje změny ve fyzických procesech prostřednictvím přímého monitorování a / nebo kontroly fyzických zařízení, “řekl Alan Grau , zakladatel a CTO společnosti Icon Labs.

„S pomocí Icon Labs zajišťuje Sectigo celkovou integritu systému tím, že umožňuje úplnou viditelnost a kontrolu nad každým životním cyklem zařízení IoT a poskytuje vestavěné technologie pro další zajištění integrity zařízení, jeho identity a dat,“ vysvětluje Jason Soroko , CTO společnosti IoT, Sectigo. „Nyní jsou odborníci na ochranu digitálních identit také specialisté na využití a ochranu digitálních identit v omezených vestavěných prostředích, které se nacházejí v zařízeních IoT používaných v každé provozní vertikální oblasti, od automobilového průmyslu po zdravotnictví a od průmyslových řídicích systémů až po inteligentní města.“

Icon Labs, která bude udržovat svou vlastní značku jako dceřiná společnost Sectiga, je druhou společností, kterou Sectigo získala, protože společnost urychluje růst a expanduje do nových segmentů. V srpnu 2018 získala Sectigo společnost CodeGuard, Inc. , globální lídr v oblasti údržby, zálohování a obnovy po haváriích. CodeGuard se od té doby rozšířil na mezinárodní úrovni a v roce 2018 dosáhl meziročního růstu více než 45%.