Safetica se stala členem Microsoft Partner Network

Safetica Technologies je nově součástí Microsoft Partner Network. Do sítě partnerů vstupuje jako Independent Software Vendor. Cloudová verze Safetica DLP bude pro zákazníky dostupná v Microsoft Azure Marketplace. Start spolupráce obou firem doprovodí konference Data Security Day.

Safetica získává status Microsoft Silver Partner jako Independent Software Vendor s kompetencemi Application Development a Data Analytics. Propojení Safetica a Microsoft přináší ochranu dat do oblasti mezi cloudem a vnitřním perimetrem organizace. Na hraně obou prostředí Safetica DLP navazuje na služby Microsoft Office 365 a Microsoft Azure Information Protection. Výsledkem je řešení, které zamezí úniku citlivých informací bez ohledu na to, kde se nacházejí.

„Výběr Microsoft Office 365 jako pilotního cloudového projektu byl logickou volbou, protože velká část naší technologie a infrastruktury je postavena právě na produktech a prostředí od firmy Microsoft. Propojení našich řešení bylo proto velmi efektivní a přímočaré,” komentuje Zbyněk Sopuch, technologický ředitel Safetica Technologies.

Nastartování spolupráce bude završeno umístěním Safetica DLP v cloudové verzi do Microsoft Azure Marketplace, online obchodu pro IT profesionály. Nejbližším společným projektem je konference Data Security Day, kterou Safetica pořádá ve spolupráci s Microsoftem, Fortinetem, poskytovatelem řešení pro kybernetickou bezpečnost, a BDO IT, auditorskou a poradenskou společností. Odborníci z oblasti IT security, ochrany dat a IT poradenství se zaměří na komplexní stránku problematiky ochrany dat. Konference se bude konat 3. října v Praze. Dalším milníkem na cestě k upevnění a posílení postavení partnera je pro Safetica dosažení úrovně Microsoft Gold Partner.

O společnosti Safetica Technologies

Safetica Technologies je česká softwarová společnost, která přináší řešení ochrany dat vhodné pro firmy všech velikostí. Chrání zaměstnance před vlastními chybami a firmy před úmyslným zneužitím dat. Dnes Safetica běží na více než 120 000 zařízeních v 55 zemích světa.