Nejlevnější značkový SSL certifikát je od CA Sectigo

Zabezpečit webové stránky SSL certifikátem a zajistit tak šifrovanou HTTPS komunikaci není ještě pro mnoho webů samozřejmostí, přesto je velice důležité.  Přitom lze získat kvalitní SSL certifikát buď zdarma nebo za stokoruny za rok.

Certifikační autorita Sectigo, která se v listopadu 2018 přejmenovala ze světově známé značky Comodo potvrzuje, že stále nabízí nejlevnější SSL certifikáty na trhu. Jedná se o velice populární řadu PositiveSSL, která nabízí celkem 4 druhy SSL certifkátů.

Nejlevnější SSL pro jednu doménu

PositiveSSL certifikát od 175 Kč ročně je nejlevnější SSL certifikát na trhu. Zajistí bezproblémovou HTTPS komunikaci a zabezpečí 2 varianty domény, tedy pro uvádění bez a s ‚www‘ spojením což výrazně usnadňuje nasazení certifikátu na server. SSL certifikát je možné objednat na 1 nebo 2 roky.

Pro zabezpečení více domén současně je možné na stránkách projektu www.sslmentor.cz objednat multi-doménový SSL certifikát PositiveSSL multidomain, který umožňuje zabezpečit až 250 různých domén současně.
Pro firmy, které mají mnoho subdomén může být tou nejlepší volbou PositiveSSL WildCard, který zabezpečí neomezený počet subdomén. WildCard SSL certifikáty se používají nejvíce pro zabezpečení subdomén 3. řádu u hlavní firemní domény.

Poslední variantou je nejdůvěryhodnější EV SSL certifikát PositiveSSL EV, který v internetových prohlížečích zobrazuje název firmy vedle názvu domény. Tento SSL certifikát je sice dražší, ale nabízí nesporné odlišení od nejlevnějších SSL certifikátů a nebo od certifikátu autority Let’s Encrypt.

O společnosti Web security s.r.o.

Posílení a zajištění bezpečnosti na internetu je hlavním mottem společnosti Web security s.r.o., která zajišťuje SSL certifikáty pro weby a projekty na stránkách SSLmentor.cz. V nabídce zákazníci naleznou kompletní nabídku SSL certifikátů značek jako Sectigo (Comodo), Certum, Symantec, Thawte, RapidSSL nebo Geotrust.
Kromě SSL certifikátů nabízí společnost i nasazení a kontrolu nastavení zabezpečení webových stránek, včetně instalace SSL certifikátu na běžné webhostingové služby.