Levné Wildcard SSL certifikáty k zabezpečení projektů

Wildcard SSL certifikáty, též jako hvězdičkové, umožňují zabezpečit na internetu libovolné množství subdomén. Z tohoto důvodu jsou velmi populární na různé firemní projekty, kdy pomocí jednoho Wildcard TLS/SSL certifikátu lze zabezpečit více firemních domén a výrazně ušetřit finanční prostředky.

SSL Wildcard certifikáty se nazývají hvězdičkové certifikáty, neboť se do certifikátu vkládá k doméně symbol * (hvězdička), který představuje libovolné znaky.  Jedná se o univerzální typ SSL certifikátu, který umožňuje zabezpečit všechny subdomény pod jednou hlavní doménou. Při použití Wildcard certifikátu se šetří finanční náklady na nákup dalších SSL certifikátů a také práce pro instalaci a správu.

Co je Wildcard SSL certifikát?

Jeden SSL certifikát vystavený pro primární doménu (*.mojedomena.cz), může zabezpečit neomezený počet subdomén, jako například

  • www.mojedomena.cz
  • admin.mojedomena.cz
  • mail.mojedomena.cz
  • download.mojedomena.cz
  • ftp.mojedomena.cz
  • cokoliv.mojedomena.cz

Požadujete-li zabezpečení více domén, můžete volit mezi Multidomain SSL certifikáty nebo Wildcard SSL certifikátem. Doporučujeme zvážit cenu a požadavky na zabezpečení konkrétních domén. Nespornou výhodou Wildcard certifikátů je neomezené zabezpečení subdomén.

Kde koupit levné Wildcard SSL certifikáty?

SSL certifikáty, a to nejenom Wildcard, získáte na projektu SSLmentor.cz. Přehledná nabídka více něž 50 druhů certifikátů od největších a celosvětově uznávaných certifikačních autorit jako Symantec, Comodo, Geotrust, Thawte, RapidSSL nebo také evropské certifikační autority Certum. 

Více ze stránek Přidej článek