V Praze se bude řešit problematika městských dat

Hlavní město Praha pořádá 30. – 31. května v pražském prostoru CAMP (Centrum architektury a městského plánování) další ročník Prague Data Cities Congress, jehož hlavním tématem budou otevřená data a open API, datové modelování, informační model budovy (Building Information Modelling) a mobility as a service.

Na akci bude přednášet například šéf Evropského datového portálu (EDP) Gianfranco Cecconi, který bude mluvit o svých zkušenostech z budování této služby a o změnách, které přinesly například regulace GDPR nebo vývoj toho, jak otevřená data vnímají občané.

Z bostonského MIT přijede Ira Winder, který se bude na přednáškách a ve workshopu zabývat datovým modelováním a informačními modely budov. Předvede i možnosti simulování možné budoucí podoby měst v závislosti na různých scénářích vývoje autonomních aut a jejich sdílení.

K dalším řečníkům patří například lidé, kteří jsou zodpovědní za práci s daty a open data v Lisabonu nebo Haagu.

Hlavní město Praha dlouhodobě sleduje globální trendy v oblasti městských dat a hledá inspiraci u světových metropolí, jako jsou Open Data portál města Londýna, práce s daty v Šanghaji či využití Open Data ve městě New York. Praha má ambici stát se v blízké budoucnosti jedním ze světových lídrů v oblasti městských dat. Prostřednictvím jejich využití směrem k veřejnosti a vývojářskému inovativnímu prostředí tak chce přispívat k rozvoji znalostní ekonomiky v České republice.

Vstup na akci je zdarma, zájemci se musí zaregistrovat na webu praguedatacongress.com.