Shopify představuje novinky pro obchodování

Společnost Shopify Inc., přední multikanálová obchodní platforma, dnes představila na výroční konferenci Shopify Unite, na které se setkávají globální partneři společnosti a komunita vývojářů, nejnovější poznatky z komerční technologie.

„Skutečná síla společnosti Shopify vychází z různorodosti a silných stránek našeho ekosystému,“ řekl generální ředitel společnosti Shopify Tobi Lutke. „Konference Unite, umožní naší komunitě vývojářů a partnerů přístup k informacím o našich produktech. Vytvářet budoucnost obchodování a pomáhat podnikatelům na celém světě můžeme společně a pouze společně.“

V letošním roce mění společnost Shopify podobu obchodování rozšířením své platformy a aktualizacemi zaměřenými na to, aby značky, které komunikují přímo se zákazníky, měly k dispozici vše, co potřebují k vytvoření a řízení obchodů. Novinky společnosti Shopify zahrnují nově vylepšenou platformu Shopify Plus pro velké firmy, větší globální možnosti a vůbec poprvé rozšiřuje společnost Shopify svou nabídku o síť distribučních center, tzv. systém fulfillment (metoda využívána eshopy, kteří nechtějí udržovat vlastní sklad produktů, nechtějí zasílat a fyzicky vyřizovat objednávky, chtějí se pouze starat o provoz a propagaci eshopu), díky kterému budou moci obchodníci bez ohledu na velikost firem dodávat produkty rychleji a levněji.

• Síť Shopify Fulfillment Network, která je již nyní k dispozici pro předběžný přístup, zpřístupní obchodníkům v USA síť distribučních center a s využitím strojového učení, zajistí včasné dodávky a nižší přepravní náklady. Značky obchodníků se dostanou do popředí a zároveň stoupne spokojenost zákazníků.

• Zcela nová platforma Shopify Plus poskytne jednotný pohled na celkové podnikání obchodníků, nástroje, které zajistí konzistentní zkušenosti z transakcí a ještě snadnější způsoby vytváření nových obchodů. Obchodníci tak získají větší flexibilitu, mohou pracovat na budování vztahů se zákazníky a využití potenciálu k rozvoji.

• Nová aplikace pro přímý prodej Shopify POS představuje rychlejší, intuitivnější software s možností většího rozšiřování, který přinese obchodníkům jednodušší rozhraní, služby pro nové zákazníky a přístup ke všem rozšířením aplikace.

• Součástí platformy je nyní 11 nových jazykových mutací, celosvětově přístupných v sekci Shopify Admin, které zahrnují tradiční čínštinu, zjednodušenou čínštinu, dánštinu, nizozemštinu, finštinu, hindštinu, malajštinu, norštinu, švédštinu, korejštinu a thajštinu.

• S rozhraním Shopify Translations API bude možné ukládat přeložené údaje o obsahu, jako jsou produkty, kolekce a příspěvky do blogů, takže obchodník bude mít možnost poskytnout ten samý konzistentní zážitek z nakupování v několika jazycích.

• S funkcí plateb Shopify Payments, mohou všichni obchodníci nyní prodávat v různých měnách a přijímat platby v jejich lokální měně.

• Funkce pro nový design online obchodů ještě více usnadní obchodníkům přizpůsobit vzhled a dojem z jejich obchodů tak, aby splňovaly rostoucí očekávání nakupujících, aniž by museli editovat kód.

• Premiérová možnost ukázat produkty na videu a 3D modelech přímo v rámci platformy Shopify, „oživením“ produktů budou mít zákazníci pocit, jak by byli přímo v prodejně.

• Partneři nyní mohou začlenit řešení úhrad předplatného přímo do pokladny Shopify.

• Nejoblíbenější knihovny společnosti Shopify budou k dispozici v jazyce GraphQL, a umožní vývojářům zvýšit rychlost a efektivitu při budování rychlejších a stabilnějších aplikací pro obchodníky.

• S rozhraním Shopify App CLI (příkazový řádek), mohou nyní vývojáři spojit všechny jejich kroky při tvorbě aplikací do jednoho příkazu, definovat jakým způsobem se má pracovat s databází a aplikace si pak sama s pomocí této specifikace vygeneruje potřebné třídy (scaffolding) během několika vteřin.

• Shopify App Bridge je nový konsolidovaný nástroj, který umožní vývojářů, začlenit jejich aplikace přímo do platformy Shopify, včetně stolních počítačů, mobilních aplikací a prodejen Shopify. Obchodníci by pak mít při užívání systému minimum problémů.

• Nové funkce odesílání umožňují obchodníkům stanovit specifická pravidla a ceny pro zasílání různých produktů a vytvářet automatickou a přesnější evidenci v rámci celého procesu realizace, včetně všech činností, které se mohou vyskytnout při aplikacích a službách třetích stran.

Další informace naleznete na stránkách https://news.shopify.com/