Seznam.cz se stal registrátorem CZ domén

Společnost Seznam.cz se stala registrátorem českých internetových domén, které spravuje a provozuje sdružení CZ.NIC. Díky přímému přístupu do registru tak bude snadnější nastavování domén pro službu Email Profi. Elektronickou poštu tak mohou zejména živnostníci a drobní či střední podnikatelé využívat zcela zdarma na vlastní doméně.

Stát se registrátorem je dalším logický krok v procesu, který by měl především usnadnit používání vlastních internetových adres samotným uživatelům. „Díky roli registrátora lidem umožníme zakoupit doménu přímo v Emailu Profi, ihned založit schránku a plně využívat všechny výhody služby,“ upřesnil David Finger, produktový manažer Seznam.cz Email.

Podle něj je hlavním cílem české internetové jedničky nabídnout lidem jednoduchý systém, ve kterém je možné nejen doménu pohodlně zakoupit. „Navíc není potřeba řešit žádné složitější technické kroky. K dispozici je také možnost převést doménu dříve zakoupenou u jiného registrátora,“ konstatoval Finger.

Email Profi je zadarmo

Přestože drtivá většina konkurenčních společností si za podobné služby nechává zaplatit, Email Profi je nabízen zcela zdarma. Služba má ve srovnání s běžnou uživatelskou poštovní schránkou úplně novou podobu administračního rozhraní a také řadu nových funkcí. Nechybí ale ani ty, na které jsou již uživatelé Seznam.cz Emailu zvyklí, jako pokročilá ochrana před spamem nebo podpora v českém jazyce.

K dispozici jsou i šikovné funkce. Jednou z nich je neomezené množství adres, které lze pod připojenou doménou založit. S tím také souvisí neomezený datový prostor, který již Seznam.cz Email nabízí u všech schránek. Druhou inovací ve srovnání s běžnými uživatelskými poštovními schránkami jsou virtuální adresy a možnost vytváření skupin takových příjemců.