SERIÁL #MARTYISDEAD ZÍSKAL MEZINÁRODNÍ CENU EMMY

Seriál #martyisdead získal jako první český televizní projekt prestižní mezinárodní cenu Emmy (kategorie krátkých seriálů). Toto vítězství, které je celosvětově srovnatelné s americkými Oscary, bylo oznámeno včera pozdě odpoledne na slavnostním vyhlášení 48. ročníku International Emmy Awards v New Yorku. Na vzniku seriálu #martyisdead se jako koproducent podílelo sdružení CZ.NIC, a to prostřednictvím projektu Bezpečně na netu.

„Pro CZ.NIC je tato cena odměnou za aktivity, kterým se v rámci internetové bezpečnosti a s tím spojené osvěty dlouhodobě věnujeme. Naším hlavním cílem v tomto projektu bylo upozornit na nástrahy kyberšikany a na rizika, s nimiž se mohou uživatelé, především ti mladší, na Internetu setkat. Jsme velice rádi, že má seriál #martyisdead takový úspěch a věříme, že i tato forma publicity pomůže rozšířit povědomí o tématech, která jsou přímo spjatá s negativními stránkami komunikace na Internetu,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, pod které projekt Bezpečně na netu spadá.

Mezi další úspěchy seriálu #martyisdead patří například i nominace v anketě Křišťálová Lupa 2020 – Cena českého internetu, ve které nyní bojuje v kategorii nejlepší on-line video. Minulý rok uspěl #martyisdead na festivalu Serial Killer, kde získal ocenění pro nejlepší webový seriál střední a východní Evropy. Seriál byl také úspěšně představen na mezinárodních festivalech SerienCamp, Austin Film Festival, Marseille Web Fest nebo London Lift-Off Film Festival 2020.

Jednotlivé epizody seriálu včetně dalších informací k tématu kyberšikany najdou zájemci na webu projektu Bezpečně na netu.