Počet investorů se Zonky stále roste

Počet lidí, kteří investují své finanční prostředky se Zonky, stále roste. Jen v září jich přibylo 768, celkově se Zonky investuje více než 33.000 lidí. Zvyšuje se také objem investic, každý měsíc je to o více než 100 miliónů korun. Jejich celková výše přesáhla částku tři miliardy korun. Typickým investorem do peer-to-peer půjček na Zonky je muž ve věku od 30 do 40 let, zvyšuje se ale zastoupení žen, aktuálně jich je téměř 20 %. Vyplývá to ze statistik Zonky, největší tuzemské služby propojující individuální investory a žadatele o půjčku v ČR. V současné době mohou investoři na Zonky své vložené prostředky zhodnotit o 5-7 % ročně.

„Počet investorů i objem investovaných peněz kontinuálně roste. Protože je tu ale pro investory ještě velký potenciál, představíme v průběhu podzimu a na začátku příštího roku dvě služby pro střední a větší investory, kterým používání služby Zonky výrazně zjednodušíme. Měsíčně dáváme zákazníkům příležitost investovat přes 400 miliónů korun,“ říká generální ředitel Zonky Pavel Novák.

Prostřednictvím investice menších částek do desítek půjček, tzv. diverzifikací, investoři minimalizují riziko. Zonky má, na rozdíl od jiných P2P investičních platforem, vlastní prvotřídní řízení rizika a podíl nesplácených půjček je výrazně nižší, než je průměr bankovního sektoru.

Celkový objem půjčených peněz za historii Zonky dosáhl už devět miliard korun. Od začátku fungování poskytlo Zonky více než padesát pět tisíc lidem. Zonky má vlastní prvotřídní řízení rizika a úroveň úvěrového rizika se se pohybuje výrazně pod průměrem bankovního sektoru. V dubnu letošního roku v reakci na vývoj na trhu půjček Zonky snížilo minimální úrok na 2,99 %. V srpnu letošního roku dosáhl podíl Zonky na trhu nezajištěných spotřebitelských úvěrů historicky rekordních 4,26 %.