Konference Agile Prague

Již podeváté se letos sjedou příznivci moderního řízení, tzv. Agilních metod, do Prahy na pravidelnou konferenci Agile Prague, která se koná ve dnech 16.-17. září 2019. Jako již tradičně se očekávají top experti z celého světa, kteří účastníky seznámí s aktuálními trendy v adopci a implementaci Agilních metod a projektového řízení. Tématem letošního ročníku je „Agile Journey“, nebo-li diskuze nad postupy, jak zavádět Agilní metody a porozumění tomu, že se jedná o kontinuální proces a ne jednorázovou akci.

„Je skvělé, že se konference etablovala na evropské úrovni a díky dlouhodobě budované pověsti se nám daří na konferenci zvát opravdu světové experty a sledovat aktuální trendy v Agilních přístupech,“ říká Zuzana Šochová, celosvětově uznávaná expertka na Agilní projektové řízení a organizátorka konference Agile Prague. „Je vidět, že je to zajímavé i pro účastníky, což potvrzuje fakt, že konference je opět vyprodaná.“

Konference je největší akcí, kterou v Praze pořádá Agilní Asociace, z.s., neziskové sdružení, které se zaměřuje na propagaci Agilního řízení v České Republice a na Slovensku. „Kromě Agile Prague konference pořádáme pravidelně Agilní Open Café v Praze, kde v menším formátu diskutujeme aktuální témata z Agilního řízení,“ dodává Šochová.

Konference kapacitně míří na 300 účastníků a je letos jako již v předchozích letech vyprodaná. Tradičně se koná v OK Systems konferenčním centru v Praze. Letošními keynote speakery jsou Samantha Laing, Marsha Shenk, Pete Behrens a Stephen Parry. Každý z nich je uznávanou osobností – autoři knih, nových konceptů, respektovaní koučové. Nejsou to jediní přednášející, na konferenci se představí více než 30 přednášejících s celosvětovým zastoupením – přijede velká skupina Certifikovaných Scrum trenérů a Enterprise koučů. Jedná se o skupinu top expertů na Agilní transformace.

Bude se diskutovat o Agilu na úrovni celé organizace, Scrumu, roli ScrumMastera, Agilním leadershipu, Agilním koučinku, facilitaci a také o Agilním HR. Pro ukázku vyberme pár příkladů – na transformace a budování Agilní organizace se z různých pohledů zaměří Andrea Provaglio, Marsha Shenk a Tirrell Payton. Heidi Helfand se zaměří na změny v týmech, Zuzana Šochová vám vysvětlí, jak se mění role HR v Agilní organizaci, a Llewellyn Falco vám ukáže, jak v praxi funguje Mob programming. Ale to zdaleka ještě není vše. Konference je obohacena i praktickými case-studies.