Vydána nové verze programu Datovka

Datovka je multiplatformní desktopová aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Datovku vyvíjí sdružení CZ.NIC jako svobodný software. Nejnovější verze je Datovka 4.11.1.

Mezi vylepšení patří při ukládání nebo exportu souborů lze nově využít ve formátu popisu souboru i značku %n pro název účtu. Instalační balíky a v nich obsažené spustitelné soubory a knihovny pro macOS a Windows jsou digitálně podepsané.
Byla opravena chyba, která způsobovala, že Datovka na poslední verzi Widnows 10 (October 2018 Update) nešla spustit, protože nedokázala nahrát některé knihovny.

Software Datovka je nově podepisován EV Code signing certifikátem od společnosti Comodo. Jedná se o nejdůvěryhodnější code certifikát, který potvrzuje pravost vydaného software a uživatelům zobrazuje jeho vydavatele, tedy sdružení CZ.NIC. EV Code certifikát má navíc jednu důležitou vlastnost, že je důvěryhodný i pro SmartScreen filtr, který ve windows 8/10 chrání uživatele před nebezpečným softwarem. Tzv. SmartScreen Reputation je nástroj společnosti Microsoft, který poskytuje anonymní údaje od komunity, aby uživateli zajistil bezpečnost při stahování souborů z internetu. Je to nastavený hlídač dobré pověsti v ekosystému Windows. Díky EV Code Signing certifikátu je důvěryhodnost programu vždy zajištěna. Získání tohoto Code certifikátu vyžaduje však důslednou validaci žádající společnosti ze strany certifikační autority.

Více informací o Datovce: www.datovka.cz