Společnost VSHosting dosáhla loni obratu téměř čtvrt miliardy Kč

Podle předběžných výsledků dosáhla společnost VSHosting v loňském roce obratu 246 milionů korun, což představuje téměř 20% nárůst oproti roku 2021. V loňském roce spustil VSHosting privátní cloudy na VMwaru, managed služby na Amazon Web Services a managed hosting nad Microsoftem. Obliba jejich služeb a rozšíření portfolia vedla bezesporu k růstu tržeb. Rok 2022 tak byl jen dalším potvrzením silné pozice VSHostingu na českém a slovenském trhu.

“Jsme největší hostingová firma v Česku. Klienti jsou s námi spokojení, což dokládá i jejich hodnocení 9.8 z 10 možných, které ukazuje jejich spokojenost s řešením požadavků,” říká zakladatel a CEO firmy Damir Špoljarič. K tomu dodává: “V roce 2023 i přes očekávanou ekonomickou recesi plánujeme obdobně velký růst či mírně vyšší, a to zejména díky aktivní expanzi firmy do Maďarska. To se pojí samozřejmě s oslovováním nových cílových skupin na již obsazených trzích, kde již VSHosting dominuje.“

Od roku 2020 je VSHosting součástí německé skupiny Contabo, která patří mezi nejrychleji rostoucí hostingové firmy na globálním trhu. „Naše společnost Contabo je velmi aktivní nejen v rámci vlastní expanze (nově např. Austrálie nebo Anglie), ale VSHosting je díky skupině výrazně silnější v mnoha ohledech, a proto rosteme výrazně rychleji a stabilněji,“ doplňuje Damir Špoljarič.