Sdružení CZ.NIC posílilo .cz DNS anycast v japonském Tokiu

Správce české národní domény rozšířil svoji spolupráci se společností INTERNET MULTIFEED CO, která provozuje JPNAP, největší peeringový uzel v asijsko-pacifickém regionu, v němž sdružení CZ.NIC provozuje sekundární jmenný server. Na základě dodatku ke společnému memorandu z roku 2011 došlo během uplynulých měsíců nejen k upgradu hardware DNS serveru, ale také ke zvýšení kapacity jeho připojení, díky čemuž se zlepšila dostupnost české národní domény pro uživatele z regionu východní Asie. Upgrade tohoto uzlu je součástí periodické údržby DNS anycastu české národní domény.

„Jsme rádi, že se se společností INTERNET MULTIFEED CO podařilo dohodnout takové podmínky, které budou prospěšné pro obě strany. Společnost INTERNET MULTIFEED CO bude na oplátku za své služby čerpat garantovanou podporu našeho routovacího démona BIRD, který v JPNAP využívají. Jen za poslední dva roky jsme vybudovali čtyři nové zahraniční lokality nejen v Evropě, ale také v Asii a Americe, provedli pět upgradů ve stávajících lokalitách. I nadále plánujeme rozšiřování a posilování .CZ DNS anycastu, aby byl ještě odolnější proti případným útokům a také, aby snižoval latenci dotazů v lokalitách s relevantním provozem .CZ domény.“ okomentoval spolupráci Zdeněk Brůna, technický ředitel CZ.NIC.

„Velice si vážím pokračování partnerství mezi INTERNET MULTIFEED CO s sdružením CZ.NIC. Jsme rádi, že se v JPNAP Tokio můžeme podílet na provozu sekundárního jmenného serveru společnosti CZ.NIC. Od té jsme na oplátku získali support pro routovacího démona BIRD, který v rámci tohoto partnerství používáme. I díky tomu budeme nadále moci poskytovat služby s vysokou přidanou hodnotou a rozšiřovat naši nabídku ku prospěchu a rozvoji internetové komunity,“ uvedl Kunio Hato, viceprezident technologického oddělení společnosti INTERNET MULTIFEED CO.