Registrace a program konference IT21 – MojeID

Elektronická identita v českém, ale i mezinárodním kontextu, právní rámec elektronických identit v České republice, souhrn novinek v projektu mojeID nebo využití služby mojeID v praxi. To je jen část témat, kterým se bude věnovat konference Internet a Technologie (21) s podtitulem mojeID, kterou pořádá sdružení CZ.NIC, správce české národní domény.

Akce se uskuteční 10. června a bude on-line. Program konference včetně registračního formuláře a dalších informací je od dnešního dne k dispozici na adrese www.nic.cz/it21.

Na úvod konference vystoupí Jiří Peterka, uznávaný odborník na problematiku elektronické identifikace, který posluchače seznámení se základními pojmy a principy této oblasti. Pokračovat bude Jaromír Talíř, technický partner sdružení věnující se službě mojeID, jenž ve své prezentaci shrne novinky v této službě, aktuální statistiky a plány do budoucna. Dopoledne se představí také zástupce společnosti Wultra, Petr Dvořák, který odprezentuje technické řešení aplikace pro mojeID.

Druhý blok odstartuje prezentace Jaromíra Nováka o právním ukotvení elektronické identity v České republice. O aktuálním stavu a zkušenostech s implementací nařízení eIDAS a také o jeho plánované revizi bude ve svém příspěvku hovořit Filip Bílek z Ministerstva vnitra České republiky. Následovat bude druhé vystoupení Jaromíra Talíře a prezentace možností užití mojeID v registru domén, zapojení registrátorů a mezinárodní spolupráci doménových registrů v této oblasti.

Odpolední blok konference bude věnovaný praktickému využití autentizační služby mojeID a jejím partnerům. Hana Petříková, marketingová specialistka CZ.NIC, ukáže na konkrétních příkladech služeb veřejné správy i soukromého sektoru, jak mojeID dokáže svým uživatelům usnadnit život. Marketingový ředitel Ondřej Písek promluví o možnostech zavedení mojeID. Konferenci potom uzavře představení aktivit společností ezconvey.cz, Netdirect, Datron nebo Moravské zemské knihovny.

Celá konference Internet a Technologie bude streamovaná na webových stránkách akce. Dotazy přednášejícím pak budou moci účastníci pokládat prostřednictvím aplikace Sli.do. Více informací včetně kompletního programu je k dispozici na www.nic.cz/it21.