Microsoft Office se bude postupně měnit

Ať už píšete dopis v aplikaci Word, spravujete rozpočet v aplikaci Excel nebo posíláte e-mail v aplikaci Outlook, Microsoft Office je pro lidi na celém světě místem, kam jít, když chtějí něco takového provést. V průběhu několika příštích měsíců budou pro zákazníky celosvětově vycházet aktualizace s novým uživatelským prostředím.

Od 14. června se postupně mění balíky služeb Office.com a Office 365.

Zjednodušené rozhraní ribbon

Nová, aktualizovaná verze rozhraní ribbon je navržena tak, aby pomohla uživatelům soustředit se na svou práci a přirozeně spolupracovat s ostatními. Lidé, kteří dávají přednost ponechání většího prostoru na obrazovce pro příkazy, budou stále schopni rozšiřovat stuhu na klasický třířádkový náhled.

Nové ikony a barvy

V aplikacích začnete pozorovat nové ikony a barvy vytvořené jako škálovatelná grafika – takže se vykreslují ostrými a čistými čarami na obrazovkách jakékoli velikosti. Tyto změny jsou navrženy tak, aby modernizovaly design systému Office a usnadnily jeho přístupnost.

Vyhledávání

Vyhledávání se stane mnohem důležitějším prvkem uživatelské zkušenosti, poskytne přístup k příkazům, obsahu a lidem. Při nulovém počtu vyhledaných výrazů jednoduše umístíte kurzor do vyhledávacího pole, což nabídne doporučení podporované systémem AI a aplikací Microsoft Graph.

V průběhu uplynulého roku společnost Microsoft dokončila rozsáhlý výzkum zákazníků a strávila mnoho měsíců práce společně se zákazníky, aby dali směr změně designu. V důsledku toho budou mít zákazníci zjednodušené užívání a zároveň budou mít k dispozici plný výkon sady Office a charakteristiku designu, který je inkluzívnější. Umožní všem vytvářet, komunikovat a spolupracovat. Tým také zvýšil své zaměření nejen na to, co si lidé myslí o produktu, ale také na to, jak se cítí při jeho používání.

„Díky zpětné vazbě od tisíců osob jsme zjistili, že lidé nejpozitivněji reagují na pocit kontroly, produktivity a bezpečnosti,“ řekl Trish Miner, hlavní výzkumný pracovník pro design společnosti Microsoft.

Další informace o novém designu sady Office naleznete na adrese https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/06/13/power-and-simplicity-updates-to-the-office-365-user-experience/ .