Konference Agile Prague proběhne již za měsíc

Již poosmé se letos sjedou příznivci moderního řízení, tzv. Agilních metod, do Prahy na pravidelnou konferenci Agile Prague, která se koná ve dnech 10. – 11. září 2018. Jako již tradičně se očekávají top experti z celého světa, kteří účastníky seznámí s aktuálními trendy v adopci a implementaci Agilních metod a projektového řízení. Tématem letošního ročníku je Business Agility, neboli aplikace Agilních metod i mimo oblast IT, které bylo dominantní oblastí. Ale to již dávno neplatí a i v ČR se tento trend začíná objevovat, takže téma konference je velmi aktuální.

„Mám radost, že díky dlouhodobě budované pověsti se nám daří na konferenci zvát opravdu světové experty a sledovat aktuální trendy v Agilních přístupech,“ říká Zuzana Šochová, celosvětově uznávaná expertka na Agilní projektové řízení a organizátorka konference Agile Prague. „Je vidět, že je to zajímavé i pro účastníky a očekávám, že letos bude konference opět vyprodaná.“ Konference je největší akcí, kterou v Praze pořádá Agilní Asociace, z.s., neziskové sdružení, které se zaměřuje na propagaci Agilního řízení v České republice a na Slovensku. „Kromě Agile Prague konference pořádáme pravidelně Agilní Open Café v Praze a Brně, kde v menším formátu diskutujeme aktuální témata z Agilního řízení,“ dodává Šochová.

Konference kapacitně míří na 300 účastníků a očekává se, že bude letos jako již v předchozích letech vyprodaná. Tradičně se koná v OK Systems konferenčním centrum v Praze. Letošními keynote speakery jsou David Hussman, Liam Hutchinson, Roman Pichler a Yves Hanoulle & Kristýna Lukášová. Každý z nich je uznávanou osobností – autoři knih, nových konceptů, respektovaní koučové. Nejsou to jediní přednášející, na konferenci se představí více než 30 přednášejících s celosvětovým zastoupením a vysokou odborností – přijede velká skupina Certifikovaných Scrum trenérů a Enterprise koučů. Jedná se o skupinu top expertů na Agilní transformace. Bude se diskutovat o Scrumu, koučinku, leadershipu a také o Agilním HR a Agilních kontraktech. Pro ukázku vyberme pár příkladů – na transformace a budování Agilní organizace se z různých pohledů zaměří Evan Leybourn, Marsha Shenk a Mike Leber, Zuzana Šochová vám vysvětlí jak budovat Agilní Leadership a vést moderní firmy, Mirko Kleiner se zaměřuje na Agilní kontrakty a procurement a Amy Jackson představí, jak může fungovat Agilní Human Resources. Po roce se vrací na konferenci Olaf Lewitz s tématem Agilního koučinku.