Inkubační program Microsoft Cloud

Summit umělé inteligence nazvaný „New Era of AI Leads the Future of the Cloud“ (Nová éra umělé inteligence tvoří budoucnost cloudu) se konal 17. listopadu 2017 v okrese Nansha v Guangzhou v Číně jako součást úsilí místní samosprávy dále podporovat rozvoj nového sektoru zahrnujícího novou generaci informačních technologií, umělé inteligence a biologické medicíny (AIB). Akce se zúčastnilo přes tucet mezinárodně uznávaných technologických a finančních firem, mezi něž patří Heungkong Group, Microsoft (Čína), iFLYTEK, Tricorn (Peking) Technology, Malong Technologies a Megvii.

Summit, který byl pořádán společností Heungkong Group ve spolupráci s firmou Microsoft (Čína) za pomoci administrativního výboru rozvojové zóny Nansha, přilákal řadu čínských vládních představitelů a vedoucích pracovníků společností. Mezi účastníky byly osobnosti jako bývalý ministr Čínského ústředního výboru pro přední pracovníky a bývalý tajemník Čínské federace průmyslového a obchodního výboru pan Hu Deping; zástupce ředitele stranického obchodního výboru provincie Guangdong pan Li Yangchun; člen stálého výboru města Guangzhou; tajemník stranického výboru zóny Nansha Development (Zóna volného obchodu Číny Nansha); ředitel správního výboru zóny Nansha Development a sekretář okresního výboru Nansha pan Cai Chaolin; zástupce tajemníka okresního výboru Nasha a okresní ředitel Nansha pan Zeng Jinze; místopředseda Federace průmyslu a obchodu provincie Guangdong, Lu Xiaozhou; hlavní inženýr Výboru pro průmysl a informační technologie města Guangzhou pan Hu Zhigang; zástupce ředitele správního výboru Nansha Development Zone pan Xie Ming; předseda představenstva společnosti Heungkong Group pan Chi Keung Lau a prezidentka Mei Hing Chak; výkonný ředitel společnosti Microsoft (Čína), Horace Chow a viceprezident společnosti Microsoft pro Velkou Čínu pan Teng Wen. Navíc byl na tuto akci jako hlavní řečník pozván bývalý japonský předseda vlády Yukio Hatoyama.

Dne 3. května 2017 vytvořila zóna Nansha partnerství se společnostmi Microsoft a Heungkong Group, aby zahájila inkubační program Microsoft Cloud & Mobile Technology a inkubační platformu Guangzhou Cloud & Mobile Application (inkubační program Microsoft Cloud). Inkubační platforma byla oficiálně zahájena během summitu, kde bylo oficiálně přizváno 11 týmů z oblasti umělé inteligence, které prošly hodnocením během roadshow. K dnešnímu dni platforma získala 18 prominentních týmů AI, z nichž všechny získaly kancelářské prostory v mezinárodním finančním centru Heungkong v zóně Nansha zdarma na dobu čtyř až šesti měsíců, během kterých budou „inkubovány“.

„Inkubační platforma, která slouží jako technologický klíč k tomu, aby pomohla zóně Nansha realizovat její vizi z hlediska AI, poskytuje okresu bezprecedentní příležitost založit a rozvíjet svůj vlastní průmysl umělé inteligence,“ řekl Cai Chaolin. „Nansha plánuje urychlit výstavbu clusteru průmyslu AI za 100 miliard yuanů (zhruba 15 miliard USD) tím, že plně využije své role jak v zóně volného obchodu, tak i jako samoinovační demonstrační zóna vytyčená vládou s cílem vytvoření nového inteligentního města orientovaného na budoucnost.“

Jako 18. inkubační platforma společnosti Microsoft a jako první, která je zaměřena na nejmodernější technologie v umělé inteligenci, je inkubační program Microsoft Cloud vysoce ceněn společností Microsoft.

Pan Horace Chow během summitu vyjádřil vděčnost vládě a společnosti Heungkong Group a řekl, že se těší na propagaci inkubační platformy v zóně Nansha. V souladu s tím, jak okres nazval svou sérií předpisů „1 + 1 + 10″, program zaměřený na přeměnu této oblasti na klíčový obchodní a průmyslový uzel Guangzhou, slíbil, že proaktivně usnadní kompletní inovaci se zaměřením na cloud computing, internet věcí, velká data a umělou inteligenci, které pomáhají podpořit rozvoj inovativních firem.

Jako jedna z 500 nejlepších soukromých firem v Číně přesunula společnost Heungkong Group v rámci svého plánu transformace do podniku budoucnosti klíčovou část svého zaměření na technologický sektor.

Paní Mei Hing Chak ve svém projevu uvedla, že společnost Heungkong Group začala před čtyřmi lety zakládat svou přítomnost v zóně volného obchodu Guangdong v souladu s reformou Číny a strategií otevírání se světu. S hlavním zaměřením na inovativní platformy finančních služeb a strategii, která zahrnuje velká data, technologii AI a iniciativu čínské vlády Internet Plus, která se zasazuje o přijetí internetu a moderních technologií tradičními průmyslovými sektory této země, skupina pomáhá společnostem s jejich průmyslovou transformací a pomáhá jim nalézt nové cesty růstu.

Díky využití chytrého přístupu, kdy Heungkong Group posílí všeobecný pokrok tím, že bude mít všechny startupové společnosti AI na jednom místě, se firma spojila se společností správy investičního majetku Guangzhou Nansha Industrial Investment Fund Management s cílem podpořit rozvoj tohoto odvětví prostřednictvím společného založení fondu rizikového kapitálu pro umělou inteligenci ve výši 100 miliónů juanů (přibližně 15 milionů USD). Společnost očekává, že zvýší úspěšnost tohoto úsilí tím, že poskytne své 27leté zkušenosti v různých oborech a více než 20 let zkušeností v oblasti financí. Tento fond bude poskytovat především silnou finanční podporu podnikatelským týmům a začínajícím subjektům v oblasti umělé inteligence, velkých dat, internetu věcí, cloud computingu a inteligentní výroby.

Vedoucí pracovník společnosti Heungkong Group, který je zodpovědný za fond, uvedl, že skupina je rovněž ochotna podílet se na průmyslovém fondu pro umělou inteligenci ve výši 10 miliard juanů (přibližně 1,5 miliardy USD), iniciovaného vládou Guangzhou a okresu Nansha, a využít svého kapitálu a provozních možností pro podporu vývoje umělé inteligence v zóně Nansha.