HPE dosáhlo v ČR nejlepších finančních výsledků v historii

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila finanční výsledky za třetí kvartál končící 31. červencem 2021.

• Čistý příjem společnosti dosáhl 6,9 miliardy USD, což znamená nárůst o 3 % a odpovídá výhledu na 3. čtvrtletí.
• Roční sazba výnosů (ARR) dosáhla hranice 705 milionů USD, což značí nárůst o 33 % oproti předchozímu období.
• Celkový počet objednávek „as-a-Service“ se zvýšil o 46 % ve srovnání s předchozím obdobím.

„Za třetí čtvrtletí jsme dosáhli velmi působivého výsledku, který doprovázel silný růst objednávek, větší marže a rekordní cash flow,“ řekl k výsledkům Antonio Neri, prezident a generální ředitel HPE. „Jsem rád, jak naše různorodé portfolio rezonuje napříč trhem a naše strategie edge-to-cloud zlepšuje dynamiku napříč našim portfoliem.“

Pandemie urychlila vývoj predikovaný HPE před několika lety směrem k řešením na okrajích sítě a do cloudového a datově řízeného světa. „Nyní více než když dříve potřebují společnosti zabezpečené připojení, rychleji dostupné výsledky z nashromážděných dat a dostupné cloudové řešení. Digitální transformace již není prioritou, ale strategickou nutností,“ dodává Neri.
„Na lokálním trhu jsme v třetím čtvrtletí dosáhli nejlepších výsledků v historii HPE,” řekl Jan Kameníček, ředitel české pobočky HPE. Tržby narostly o více než 60 % oproti stejnému období minulého roku. A v prodeji infrastruktury jako služby patříme dlouhodobě mezi 5 nejúspěšnějších zemí na světě.

Výsledky jednotlivých segmentů
• Intelligent Edge – tržby činily 867 milionů USD, což je o 27 % více než v předchozím období.
• High Performance Compute a Mission Critical Systems (HPC a MCS) – tržby činily 741 milionů USD, což je o 11 % více než v předchozím období.
• Compute – tržby činily 3,1 miliardy USD, což je o 9 % méně než v předchozím období.
• Storage – tržby dosáhly 1,2 miliardy USD, což je o 4 % více než v předchozím období. Pozoruhodně se dařilo v softwarově definovaných úložištích, včetně Nimble, a to až o 10 % více než v předchozím roce. Všechna flashová úložiště meziročně rostla o více než 30 %.