Foxconn kupuje výrobce Wi-Fi routerů Belkin

Společnost Foxconn Interconnect Technology Limited (FIT) (HKG: 6088), dceřiná společnost společnosti Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. a společnost Belkin International, Inc. ( Belkin® , Linksys® , Wemo ® , značky Phyn® ) společně oznámily uzavření definitivní smlouvy, podle níž společnost Foxconn souhlasila s tím, že získá společnost Belkin International za přibližně 866 milionů dolarů v hotovosti a vytvoří tak globální firmu pro spotřební elektroniku.

Využitím síly společnosti Belkin v oblasti výzkumu a vývoje a kanálu spotřebitelských produktů se očekává, že společnost FIT bude dále využívat prémiové příslušenství a inteligentní domácí trh. Transakce také podpoří růst portfolia značek a produktů společnosti Belkin a podporuje další investice do výzkumu, vývoje a inženýringu, aby se rozšířila přítomnost společnosti FIT a Belkin v USA a klíčových trhů na celém světě.

„Společnost FIT je nadšená, že získá společnost Belkin a její schopnosti v oblasti prémiových spotřebních produktů,“ uvedl Sidney Lu, generální ředitel FIT. „Integrace nejlepších schopností a řešení společnosti Belkin do FIT očekáváme obohacení našeho portfolia prvotřídních spotřebních produktů a urychlení našeho pronikání do inteligentního domu.“

„Tento krok urychlí naši vizi poskytování technologií, díky nimž se lidé z celého světa budou lépe, pohodlněji a lépe naplňovat. Jsem nadšený, že se naše značky značky Belkin, Linksys, Wemo a Phyn dostanou na nové výšky, „řekl Chet Pipkin, generální ředitel a zakladatel společnosti Belkin International. „Vidíme významné synergie s FIT, včetně využívání jeho výrobních kapacit na světové úrovni, abychom zvýšili provozní efektivitu a konkurenceschopnost společnosti Belkin. Transakce také nám poskytuje přístup k více zdrojům, abychom mohli investovat do našich lidí a agresivně prosazovat příležitosti na trhu. „

Společnost Belkin International a její rodina značek budou nadále působit jako dceřiná společnost FIT pod vedením generálního ředitele a zakladatele společnosti Pipkin a jeho výkonného týmu. Pan Pipkin se očekává, že se připojí k řídícímu týmu FIT.

O společnosti Foxconn4

Foxconn Interconnect Technology Limited (FIT), dceřiná společnost společnosti Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. se zabývá vývojem, výrobou a marketingem elektronických a optoelektronických konektorů, antén, akustických komponenty, kabely a moduly pro použití v počítačích, komunikačních zařízeních, spotřební elektronice, automobilech, průmyslových a zelených energetických polích.