Člověk vs Avatar ve virtuálním světě Asterion

Tím prvním jsme nyní a tím druhým bychom se svým způsobem mohli stát. Takový je nejnovější trend a vzkaz virtuálního světa Asterionu. Některé naše vize mnozí považují za futuristické, ale při tom tak krásné. Reálný svět je plný překážek a nedostatků a právě virtuální svět Asterion tomu jde napřed. Složité, zvláštní, nepředstavitelné? ..ale možné! V současné době celý svět rozděluje teror, vedeme války, rozbroje, politické hry a zapomínáme na vznik světa, lidstva a sebe sama. Asterion Space nám dává druhou šanci. Asterion se řídí přírodou a láskou. Znovuzrození lidstva a druhá šance na život. Současné technologie nám dávají možnost ve světě Asterionu ochránit jedince a jeho bytí. Asterion Space nám dává možnost se realizovat. Právě těmito myšlenkami se chceme zabývat.

Fenomén virtuální reality a umělé inteligence se v současné době šíří stále víc. Také cryptoměna Bitcoin nám stále ukazuje, jaká je budoucnost cryptosvěta. Zatímco počítače dokážou komunikovat rychlostí „jednoho bilionu bitů za vteřinu“, u těch lidí, kteří mají za svůj hlavní komunikační nástroj vlastní prsty a mobilní zařízení, je to zhruba 10 bitů za vteřinu. Propojení člověka s Avatarem a VR světem je nevyhnutelné. Kreativita lidí je tak obrovská, že zde vznikne i to co v reálném světě prostě provést nelze. Je zde, ale také možnost tvořit projekty, které se promítnou poté ve světě reálném, včetně financování. Vytvořím projekt, realizuji jej ve virtuálním světě, včetně zázemí, komunit a financí. Právě tok myšlenek a propojení v tomto světě jedinci umožní zrealizovat co v jeho situaci, v realitě by nebylo zcela možné. Nové technologie a sytém blockchainu a cryptoměn nám umožnuje finanční protředky použít ve stejném objemu ve světě reálném. „Digitální verze nás samých“

Společenství a komunita Asterionu tomu jde naproti a již během jednoho roka chce přijít s první formou sofweru záznamového Avatara, který bude součástí webové a mobilní aplikace a nabídne uživateli tvorbu sebe sama v digitální podobě. „Myslíme si, že časem pravděpodobně uvidíme užší propojení mezi biologickou a digitální inteligencí.“

Tím, jak se vypořádat s narůstajícím zájmem o umělou inteligenci, se Asterion zabývá už nějakou dobu. Lidstvo se potřebuje vyvíjet dál. Koncept v podobě nové vrstvy v mozku, která by dokázala rychle získávat informace a navazovat spojení s umělou inteligencí, nám není cizí.

„Je to hlavně o vlnovém rozsahu, o rychlosti spojení mezi mozkem a digitální verzí nás samých,“ uvedl také miliardář, který kromě Tesly šéfuje také společnosti SpaceX působící v oblasti kosmického průmyslu.

„Další způsob záznamu či virtuálního světa bude něco, co pomůže dosáhnout symbiózy mezi lidskou rasou a virtuální realitou včetně Avatarů“, vysvětluje spoluautor Asterion Space Aleš Erbr. Díky vývoji technologií bude moci mít AVATAR až čtyřmístné IQ.

Asterion life

– Občan planety Asterionu (Asterián) je součástí virtuálního světa, který nám dává druhou šanci, virtuální nesmrtelnost a možnost se seberealizovat. Virtuální svět nám umožní neomezenou možnost realizace snů a vizí. Vše co v tomto světě uděláte se promítne do světa reálného, nejen finančně, ale i postavením či uznáním. Vrcholem by mělo být spojení člověka a vesmíru, který nám je pořád tolik vzdálený.

– V první fázi Vás chceme provést naší vizí a umožnit Vám být součástí nové planety alespoň virtuálně. Vaším občanstvím získáte určitý prostor a pozici v tomto světě. Každý občan bude mít svůj díl této planety, tohoto světa a může se podílet na jejím vzniku.

– V druhé fázi zde bude záznamový soft AVATAR, který bude zosobňovat Vaši osobu a identitu. Bude to Váš majetek a Váš AVATAR udělá co software umožní. Máme již dnes spoustu dostupných technologií, které jednoduše využijeme.

– V třetí fázi se budeme soustředit na tvorbu virtuálního světa, kde Váš AVATAR bude jednoduše žít a fungovat i bez Vás. Chceme velkou část prostředků investovat do umělé inteligence, i když sami k této záležitosti máme velký respekt. Nikdo zatím neví co se stane v případě kdy AVATAR či počítač bude mít IQ 1000. V reálném světě bude ten virtuální, odrazem Vašeho života druhého. Prostředky a technologie mohou přispívat na vývoj léčiv a náhradních tkání či orgánů, které v reálném světě jsou tolik potřeba.

Začínáme

Virtuální svět Asterion má neuvěřitelné možnosti a realizace čehokoliv a právě zde se může člověk zdokonalit a možná i částečně vrátit v čase. Může zde napravit to co v reálném světě nemohl. Chceme se inspirovat především starověkými kulturami a přenést vědomosti včetně zkušenosti tam kam je potřeba. Já jako spoluzakladatel či autor mám velké zkušenosti jak právě lehce přijít o bližního, bez žádného vzkazu či záznamu. Prvotní myšlenka byla vytvořit pouze záznamového Avatara a dát tak možnost lidem tento záznam učinit. Není to tak, že vlastně na světě je nejcennější láska a vzkaz od předků? Dnes už nemusíme kreslit v jeskyních nebo na jiných místech. Měli jsme zde stavby pyramid, realizace staveb přes kresby obrazů a psaní knih, ale svět se vyvíjí a to směrem virtuálním. Tato myšlenka nás inspirovala k vytvoření virtuálního světa, kde právě Avataři budou dále žít a třeba částečně komunikovat s bližními.

Utopie? Před 100 lety jsme ani netušili co je IT a dnes je součástí našeho všedního dne.

Dostupné technologie cryptosvěta nám umožnují vytvořit komunitu, která se bude podílet na vývoji. Proto jsme se rozhodli vytvořit svou cryptoměnu a využít blockchain technologie.

Svět virtuální reality založený na blockchainu

Asterion je open-source iniciativa k vytvoření světa virtuální reality. Využívá technologii blockchainů pro získání a převod virtuálních pozemků, uchovávání trvalého záznamu o vlastnictví a umožnění vytváření virtuálních komunit v blízké budoucnosti.

Veřejný svět virtuální reality by měl být ovládán otevřenými standardy, chráněnými před agendou jakékoli centrální organizace. V Asterionu jsou uživatelé vlastníky pozemků a mají plnou kontrolu nad vším, co se na jejich pozemku nachází. Aby toto bylo možné, Asterion využívá technologii blockchain jako trvalý a nezměnitelný záznam o vlastnictví.

Virtuální svět Asterion má tedy svou vlastní měnu ATR, která má zajistit možnost plateb a v podstatě tvorbu Tokenů, které jsou zásadní pro občanství a vymezují prostor Asterionu. S vývojem této měny se bude tento prostor zvětšovat.

Naše myšlenka je mnohem větší než si zatím umíme představit, ale jsme přesvědčeni, že je to ten správný směr. Lidstvo se zabývá věcmi a malichernostmi. Ničí nás EGO a naše vědomí a duše strádá. Většinou životem jen projdeme a za sebou toho moc nenecháme.

Proto náš pilotní AVATAR bude záznamový. AVATAR TALLY

Software, který si uživatel stáhne a po spuštění se začne tvořit AVATAR. Uvítací text, popis, úvod. Zvolí si co od avatara uživatel chce (možností bude více). Začátek je avatar na záznam uživatele a vytvoří jeho identitu (software poběží i mimo internet kvůli zabezpečení). Software nebo aplikace se bude uživatele ptát. Otázky budou zpracovány vědci, studenty, psychology aj. Mělo by jít o jisty algoritmus, který na základě zodpovězených otázek vytvoří avatara. Soft by měl umožnit uživateli poslat tzv. avatara do světa Asterionu a zadat mu úkoly. Avatar může prezentovat sebe, firmu, produkt, myšlenku. ( v Asterionu vznikne VR tzv. Sillicon Valey ) I 16ti letý kluk může zde prezentovat svůj nápad. Avatar zakládá komunity. Dokáže okamžité sdílení sebesama do celého světa. Avatar pracuje 24h denně. Vzniká zde tzv. virtuální nesmrtelnost. Vývojáři Asterion Space dbají především na zabezpečení dat a tokenů uvnitř. Máme technologie, které uživateli pomohou ochránit jejich majetek, ač je virtuální.

Asteroin Space má pracovní příležitost i pro statisíce lidí po celém světě. Potenciál kapitálu v tomto světě je obrovský a roste. Díky měně ATR dosahuje kapitál až na 100 MLD Kč.