Cisco na konferenci Cisco Live! představila inovace

Společnost Cisco na konferenci Cisco Live oznámila řadu inovací, které zákazníkům pomohou modernizovat aplikace, vybavit pracovníky efektivními nástroji, ochránit podnik před hrozbami a transformovat infrastrukturu.

„Nabízí se nám jedinečný okamžik, kdy se můžeme podílet na utváření budoucnosti, která leží před námi. Abychom toho dosáhli, potřebujeme správnou technologii, která nám pomůže formovat její základy,“ řekl Chuck Robbins, generální ředitel společnosti Cisco. „S inovacemi, které jsme představili, budou naši zákazníci po celém světě nejen schopni propojit, zabezpečit a automatizovat budoucnost IT, ale také využít technologii k zajištění skutečné budoucnosti pro všechny.“

Při příležitosti letošní konference Cisco Live 2021 představila společnost Cisco následující novinky:

Cisco bude v rámci nového programu Cisco Plus poskytovat svá řešení ve formě služby. Zákazníci potřebují větší výběr typů řešení i způsobů, jakým si je pořídí. Společnost Cisco představila program Cisco Plus, jehož cílem je postupně nabídnout většinu portfolia ve formě služby. Cisco Plus zjednodušuje pořizování IT a umožňuje zákazníkům rychleji a flexibilněji reagovat na změny požadavků ve velkém rozsahu. Nabízí flexibilní spotřebu síťových, výpočetních a úložných prostředků datových center. Společnost Cisco představila také rozsáhlou nabídku služeb pro bezpečný přístup do sítí (SASE), které zákazníkům umožní položit základy SASE a postupně přecházet na model poskytování aplikací a prostředků formou služby.

Cisco představuje budoucnost bez hesel, zato s jednodušším a důvěryhodnějším zabezpečením pro každého. Okolnosti používání hesel jsou dobře známé. Hesla je snadné prolomit, ale obtížné spravovat. Pro podniky to znamená roční náklady v řádu miliard dolarů. Společnost Cisco představila Duo, systém ověřování bez hesla nezávislý na infrastruktuře, který uživatelům umožňuje bezpečné přihlášení ke cloudovým aplikacím pomocí bezpečnostních klíčů nebo biometrie. Ověřování bez hesla Cisco Duo je součástí platformy zero trust, která na základě kontroly zařízení a sledování chování posiluje bezpečnost přihlašování.

Cisco představuje nejrozsáhlejší architekturu SASE a nabízí kompletní zabezpečení od koncových bodů po cloud. Urychlené zavádění hybridních modelů práce a přechod do cloudu kladou nové nároky na správu sítí a vyžadují zabezpečení na více frontách – u uživatelů, zařízení, aplikací i dat. Společnost Cisco představila způsob, jak zjednodušit provoz sítí a zabezpečení pomocí architektury SASE, přičemž veškeré základní komponenty lze zakoupit v rámci jedné nabídky s možností v budoucnu jednoduše přejít na jednotnou předplatní službu. Společnost Cisco představila také inovace nativně cloudové platformy SecureX, která poskytuje kompletní ochranu od koncových bodů po cloud.

Zákazníci získají bezkonkurenční přehled o aplikacích a internetovém provozu: Přehled nejen o interní síti je pro podniky stále důležitější vzhledem k urychlenému zavádění SaaS a internetových a cloudových řešení kvůli hybridním modelům práce. Společnost Cisco oznámila integraci internetového a cloudového monitorovacího řešení ThousandEyes s přepínači řady Cisco Catalyst 9000 a softwarem Cisco AppDynamics Dash Studio. Jedná se o první a zatím jediné řešení na trhu, které nabízí ucelený přehled o podnikových a cloudových sítích.