ADATA uvádí novou řadu dostupných SSD disků

ADATA Technology, přední výrobce výkonných paměťových modulů DRAM a mobilního příslušenství, dnes oznámil uvedení M.2 2280 SATA SSD disku ADATA SU650. Díky použití 3D TLC Flash čipů nabídne SSD disk kapacity až do 480 GB s přenosovými rychlostmi až 550 MB/s pro čtení a 510 MB/s pro zápis. Výkonnost a datová integrita jsou zajištěny podporou inteligentního SLC cachingu a opravného kódu Low-density parity-check (LDPC). Vzhledem k velikosti M.2 2280 je SSD disk SU650 ideální jak pro notebooky, tak pro stolní počítače, a to bez těžkopádných kabelů a složité instalace.

3D NAND je skvělou volbou pro upgrade

Při návrhu SU650 byly použity paměťové čipy 3D NAND Flash, což umožňuje nabídnout efektivnější a spolehlivější disk ve vyšších kapacitách (120 GB, 240 GB a 480 GB). Ať už ho využijete jako systémový disk nebo datové úložiště, jedná se o snadný způsob, jak zrychlit chod počítače. Skvělou volbou je zejména pro uživatele, kteří teprve přecházejí z pevných disků na SSD. Navíc mají 3D NAND Flash obvody výrazně nižší spotřebu, ve srovnání s pevnými disky až o 80 %, což ocení zejména lidé pracující na noteboocích v terénu.

Rychlý a spolehlivý

Díky inteligentnímu SLC cachingu mají paměťové čipy NAND Flash skvělý výkon. Také proto dosahuje SU650 rychlostí pro čtení a zápis až 550/510 MB/s, takže nabídne svým majitelům rychlejší start systému, přenos souborů i stahování z internetu. Kromě toho umí díky opravnému kódu LDPC odhalit a také opravit větší množství chyb v datech. Ukazatel střední doba chyb mezi poruchami (mean time between failure, MTBF) dosáhl hodnoty 2 miliony hodin. Pro srovnání, disky s obvody 2D NAND Flash dosahují běžně 1,5 milionu hodin.

SSD Toolbox a Migration Utility zdarma

Spolu se zakoupením SSD disku SU 650 získají noví majitelé také programy ADATA SSD Toolbox a ADATA Migration Utility. SSD Toolbox umožňuje monitorovat a spravovat SU650, zobrazovat stav disku, míru opotřebení a informace o životnosti. Migration Utility je obzvlášť užitečné pro všechny, kdo přecházejí z disku HDD na SSD, jelikož rychle a snadno zálohuje a přenese obsah celých disků, a to včetně operačních systémů.

Přesná dostupnost M.2 2280 SATA 6Gb/s SSD disku ADATA SU650 se může v jednotlivých regionech lišit. Pro zjištění dostupnosti a ceny ve vaší zemi prosím kontaktujte nejbližší zastoupení ADATA nebo navštivte stránku www.adata.com.