WildCard certifikát zabezpečí neomezeně sub-domén

Mnoho firem si klade otázku, jak zabezpečit svoji firemní doménu a k tomu mnoho dalších subdomén. K tomuto účelu slouží WildCard SSL certifikáty, nazývané také jako hvězdičkové. Tyto SSL certifikáty umožňují zabezpečit libovolné množství subdomén, teoreticky nekonečno sub-domén.

SSL WildCard certifikáty se od ostatních SSL certifikátů odlišují tak, že se do certifikátu vkládá k doméně symbol * (hvězdička), který představuje libovolné znaky a slovní spojení.  Tento univerzální typ SSL certifikátu umožňuje zabezpečit neomezeně subdomén pod jednou hlavní doménou. Použití Wildcard certifikátu šetří finanční náklady na nákup dalších SSL certifikátů a také práci administrátora pro instalaci a správu.

Co zabezpečí WildCard certifikát?

Jeden SSL certifikát vystavený pro hlavní doménu (*.mojedomena.cz), může zabezpečit neomezený počet subdomén, jako jsou například domény www.mojedomena.cz / admin.mojedomena.cz / mail.mojedomena.cz/ shop.mojedomena.cz / ftp.mojedomena.cz nebo cokoliv.mojedomena.cz.

Existuje ještě možnost využití multi-domain SSL certifikátu, ale Wildcard SSL certifikát má jiné možnosti a slouží pro jednu konkrétní doménu. Rozhodnutí jaký SSL certifikát zvolit je dobré prokonzultovat s odborníkem a vyhodnotit cenu a požadavky na zabezpečení konkrétních domén.

Kde zakoupit WildCard certifikáty?

SSL certifikáty, a to nejenom Wildcard, získáte na projektu SSLmentor.cz., kde naleznete více něž 50 druhů SSL certifikátů od největších a celosvětově uznávaných certifikačních autorit jako Sectigo (Comodo), Geotrust, Thawte, RapidSSL, Symantec nebo také evropské certifikační autority Certum.

Jedním z nejpopulárnějších SSL certifikátů je RapidSSL Wildcard certifikát, který lze získat již od 2.390 Kč/rok. RapidSSL Wildcard je nejlevnější „hvězdičkový“ SSL certifikát z rodiny certifikačních autorit DigiCert (Symantec). Lze jej získat během minut od uhrazení.