Testovací SSL certifikát zdarma pro majitele nezabezpečených webů

Certifikační autorita Sectigo, dříve známá pod jménem Comodo, nabízí možnost vyzkoušení důvěryhodného SSL certifikátu na 90 dní zdarma. Projekt SSLmentor nabízí svým zákazníkům SSL certifikát za nulovou cenu s platností 3 měsíce, který zajistí bez problému HTTPS komunikaci a bezpečný přenos dat na internetu mezi uživatelským prohlížečem a serverem.

Zabezpečení webových stránek je již standardem, přesto mnoho majitelů www otálí s nasazením SSL certifikátu. Certifikační autorita Sectigo vychází vstříc zájemcům o vyzkoušení HTTPS komunikace na jejich webových stránkách nabídkou plnohodnotného SSL certifikátu zdarma, s platností 90 dní. Kromě bezpečné HTTPS komunikace nasazení SSL certifikátu přináší vyšší SEO hodnocení webových stránek u vyhledávače Google, prohlížeč Chrome neoznačuje doménu „Nezabezpečeno“ u nezabezpečené HTTP komunikace a také možnost využívat nové technologie jako HTTP/2 pro rychlejší načítání webu.

Sectigo SSL certifikát zdarma je ideální volbou pro první seznámení s SSL certifikáty.

 

Pokud webhostingová společnost nenabízí automatizované certifikáty Let’s Encrypt zdarma, musí si uživatel připlatit za některý z komerčních. Technicky málo zdatní majitelé webových stránek mohou mít problém s volbou správného SSL certifikátu.  Na projektu SSLmentor.cz zákazníci mohou získat a otestovat proces objednání nového SSL certifikátu, včetně nasazení na server i třeba jako dočasné řešení. A to vše zdarma, SSL certifikát lze získat během několika minut od objednání.

Vlastnosti SSL certifikátu zdarma

Sectigo SSL certifikát zdarma má platnost 90 dnů. Je důvěryhodný pro všechny moderní internetové prohlížeče a nabízí zajištění standardní HTTPS komunikace. Doména pro kterou má být SSL certifikát vystaven je validována pouze zasláním e-mailu na některou z adres admin@, administrator@, webmaster@, hostmaster@ nebo postmaster@. Certifikát obsahuje automaticky variantu pro doménu s www i bez uvedení www v adrese pro jednoduché nasazení na server.

Komerční SSL certifikáty

Alternativou k certifikátu zdarma jsou levné doménové SSL certifikáty v řádu stokorun. Nejlevnějším SSL certifikátem z nabídky projektu SSLmentor je SSL certifikát PositiveSSL opět od certifikační autority Sectigo. V nabídce jsou také levné a populární SSL certifikáty RapidSSL od stejnojmenné autority. Komerční SSL certifikáty lze objednat na 1 nebo 2 roky, což je nesporná výhoda oproti 90 denní platnosti SSL certifikátu zdarma, který se musí každé 3 měsíce obnovovat.

O projektu SSLmentor.cz

Širokou nabídku SSL certifikátů od předních světových certifikačních autorit získáte na projektu SSLmentor.cz. Cílem projektu je zajistit zákazníkům získání SSL certifikátu, poskytovat kvalitní a automatizované služby a to vše za velmi výhodné ceny, které může zákazníkům nabídnout díky přímému partnerství s certifikačními autoritami. Kompletní přehled SSL certifikátů značek jako Sectigo (Comodo), Certum, Symantec, Thawte, RapidSSL nebo Geotrust naleznete na stránkách www.SSLmentor.cz.